Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 02. 2016 o 11:33

Šance Partizána na nadstavbu sú vysoké

autor: Peter Cingel
1323x čítanéUž v nedeľu vybehnú na ligový trávnik, vo svojom úvodnom stretnutí jarnej časti, druholigový futbalisti Partizána Bardejov.

Bardejovčania sú po jeseni  na šiestom mieste. Tabuľku suverénne vedie VSS Košice  s 39 bodmi, druhý je Tatran Prešov (33) a tretí Poprad má bodov 29. Na postup do nastavby nejaký ten bodík naši futbalisti ešte potrebujú. V nedeľu sa predstavia na ihrisku vedúceho celku súťaže a tam to určite nebude jednoduché. Do konca úvodnej časti súťažného ročníka zostávajú ešte 4 kolá. Bardejov hrá doma s Dolným Kubínom (12. 3.) a Haniskou (26. 3), vonku na ihrisku VSS Košice (6. 3.) a Tepličky (26. 3.).

Šance Partizána na nadstavbu sú vysoké, ale všetko majú „partizáni“ vo vlastných rukách. Mužstvo počas zimnej prestávky opustili dve výrazné oprory. Do Popradu odišiel skúsený obranca Kica a stredopoliar Gruca. Naopak, v zimnej príprave sa na ihrisku objavil celý rad nových futbalistov. Nie všetci však vyhoveli náročnám kritériám trénerov a tie nakoniec splnili len francúzky stredopoliar Makela  (prestup z Liepaje, Lotyšsko) a Verčimák z Giraltoviec (hosťovanie).

Do zimnej príprvy sa zapojili aj hráči, ktorí boli na jeseň na hosťovaní. Všetci však znova na hosťovanie odchádzajú. Kostár do Dlhej Lúky, Ľalík do Svidníka, Kolibab a Bilaončík do Raslavíc. V závere jesennej časti sa bardejovčania borili so zraneniami. Pred jarnou časťou to však vyzerá tak, že k dispozícii by mala byť väčšina hráčov. Dlhodobo zranený je len Kačmár. Uzdravil sa kanonier Milunovic, stopér Šosták i ďalší hráč  defenzívy Sipľak rovnako aj útočník Staško, ktorý v príprave vyzeral veľmi dobre a spolu Ivankom Macejom dali v príravných zápasoch po 5 gólov. Ivanko Macej bol doteraz v Bardejove na hosťovaní z Tatrana Prešov. Kluby sa dohodli a tak už je kmeňovým hráčom Partizána.

V drese Partizána sa na jar predstavia: Čikoš-Pavličko, Gmitter,  Jacko, Grohoľ, Belunek,  Staš,  Ivanko-Macej, Andraščík, Kuhajdík, Gagnon, Staško, Milunovic, Šosták, Pyda, Kačmár, Sipľak, Verčimák, Makela, Ducár.