Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 03. 2016 o 19:25

Odchody zvýšili motiváciu mlade

autor: Pito
1423x čítanéVšetko je nachystané na štart jarnej časti druhej najvyššej súťaže a vstupu do zápolení sa nevedia dočkať aj futbalisti Tatrana Prešov. Jeden z ašpirantov na vrchné priečky prešiel v zime zaujímavým obdobím. Ako sa dalo predpokladať, súpiska zelenobielych sa dala do pohybu, ale paradoxne sa vo výcvikovom tábore objavili aj hráči, ktorí nevyrástli v domácej mládežníckej liahni.

 Generálka na záverečnú fázu základnej časti a potom aj na nadstavbové boje dopadla pre Šarišanov výborne, zdolali Liptovský Mikuláš. Lenže nedá sa povedať, že by zostava kopírovala úplne predstavy trénerov a to z viacerých dôvodov. “Niektorí hráči sú otázni a nevieme, či sa nám ich podarí vybaviť do štartu jari,“ rozhovoril sa asistent trénera Ján Karaffa. Narážal na návrat skúseného Macka, ktorý pôsobil v ostatných rokoch po odchode práve z Tatrana v exotickom futbalovom svete. „Ponúkli sme mu na pol roka kontrakt, súhlasil  s ním, takže všetko bude záležať na tom, či sa stihnú dať do poriadku papiere, keďže účinkoval v ďalekej cudzine.“ Novou tvárou je Bosniak Hadžič (útočník, ktorý hral v Ománe a tiež i v Čechách), no rovnako ešte čaká sa na dotiahnutie formalít. Comeback do Prešova realizoval Cicman, hráč so skúsenosťami aj z cudziny (Poľsko, Česko) a domácej elitnej ligy. Naďalej zostáva otáznik nad jedným z kľúčových hráčov v strede poľa Katonom. Ten najprv koketoval s odchodom do Podbrezovej, to ale padlo, preto absolvoval zimnú prípravu na východe, no ozvali sa Borčice a uvidí sa, ako to dopadne. Jemu  sa skončila zmluva v decembri, no nedohodol sa na novej. „Škoda, že príprava si vybrala svoju nepríjemnú daň v podobe zranenia brankára Baráta, ktorý atakoval post jednotky medzi žrďami. Rovnako po návrate zo Zvolena si natrhol sval Kačala, ale ten  by predsa mal byť na jar poruke.“ Taktiež si zranenie postupne doliečuje Luberda a stále nie je celkom fit Bujňák.

 Ako je známe, Šafranko a D. Leško zamierili do najvyššej súťaže (Podbrezová a Senica), s nimi odišlo aj množstvo jesenných gólov. Ako sa podarí túto stratu vyvážiť?  „Títo chlapci vedeli strieľať góly a boli to dôležité články tímu aj v šatni. Je to iste pre nás strata, ale nikto nemohol predpokladať, že hráč, ktorý v produktivite takto vyskočí, zostane u nás. V prípade Šafranka zase išlo o značný výkonnostný rast, čo vyústilo aj do nominácie slovenskej dvadsaťjednotky. Takže sme radi, že títo futbalisti dostali nové ponuky a idú za ďalšími výzvami. Je to aj pozitívny príklad pre ďalších našich mladých chlapcov, dostanú novú motiváciu, aby sa ukázali v čo najlepšom svetle.  A už sa aj prejavili niektorí jednotlivci z akadémie – Kraľovič, Grešák a Timko. Dostali príležitosť v príprave a nesklamali, vytvorili konkurenciu v mančafte. Pokiaľ ide o zaplátanie dier po odchodoch, uvidíme, kto sa postaví na hrot, buď Tubonemi či Hadžič alebo nebudeme mať klasického útočníka s tým, že dopredu sa budú vysúvať chlapci zo stredu poľa.“ Príprava dopadla dobre a J. Karaffa naznačil, že v ostatných previerkach išla forma hráčov hore, čo sa premietlo aj vo výsledkoch. Predtým to v koncovke nešlo, v závere sa však premieňanie šancí zlepšilo.„Nie je podstatné, ako si zverenci počínali dosiaľ, ale ako budú nachystaní na súťažné boje. Prvý zápas v Tepličke nad Váhom ukáže, aká je sila  a ako je kolektív nadupaný.“ Nuž, vo zvyšných zápasoch základnej časti sa Prešovčania sústredia na stmelenie herného prejavu a celej partie, v nadstavbe už potom pôjde naozaj do tuhého.