Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 03. 2016 o 18:51

Ani tréner-čarodejník nič nezmôže, ak nemá poruke zverencov

autor: Pito
1675x čítanéZ pozície lídra vstúpi do jarnej časti treťoligových bojov Krásna. Všetko smeruje k tomu, že kolektív FK by rád nadviazal na výbornú šnúru výsledkov z lanského roka a umocnil si svoje bodové konto. Partia vedená ambicióznym trénerom Tomášom Dankom má vo svojom strede rad individualít, solídne vybavených hráčov, ktorí vedia, ako nájsť cestičky k súperovej bráne a ako ho držať na dištanc. Medzi matadormi figuruje aj Matej Timkovič.

Tento futbalista  si počína aj ako asistent trénera a vie, že naňho sú kladené aj vyššie nároky. Okrem toho sa venuje o výchove drobizgu v FC VSS a vyzerá to tak, že po skončení kariéry by mal automaticky presedlať na trénerskú pozíciu. „Rád by som si ešte zahral ako aktívny hráč, pokiaľ bude zdravie slúžiť, ale, pravdaže, raz  príde koniec. Bolo by to pekné, keby som zostal ako tréner, preto sa snažím sa stále vzdelávať, rozširovať si obzor, čerpať poznatky od skúsenejších,“ konštatoval 31-ročný futbalista. Koniec koncov už skôr sa začal pripravovať na tento fach aj po odbornej stránke, keď v Bratislave  vyštudoval FTVŠ UK so špecializáciou trénerstvo. Počas celého štúdia hájil farby Ružinova v bratislavskej III. lige.

 Obrátili sme list a predostreli Matejovi tému nastávajúcej  „bitky“ na treťoligových trávnikoch. „Možno to prežívam trošku inak, ako mladší chlapci, ale pravdu povediac teším sa. Predsa len príprava je istým stereotypom a hoci sú tréningy pestré a dopĺňané aj prípravnými zápasmi, stále je to iné ako hrať majstráky.“ Od Krásnej sa čaká veľa a bude teda na kolektíve, či naplní očakávania.„Nazdávam sa, že by sme mali udávať tón a nadviazať na jesenné vystúpenia. Máme na to kvalitu, hráčsky potenciál.“ Podľa tohto skúseného matadora už v prvej fáze ročníka líder naznačil svoje prednosti.„Máme naozaj súci hráčsky káder, veď mnohé mená napovedajú, že sme predurčení hrať na špici. Navyše na tréningoch sa schádzame pätnásti-šestnásti, čo – ako povedal tréner Tonáš Danko – nám iní môžu závidieť. P0ravdaže, k tomu treba prirátať hodnotnú náplň tréningových jednotiek. Naozaj tréner vniesol do práce istý profesionalizmus  a hoci sme amatéri, tréningy majú hlavu aj pätu, aktérom veľa dajú.“ Na otázku, či očakáva výrazný útok prenasledovateľov, sa tento kozák zmienil hlavne o sile V. Opátskeho. Podľa jeho slov Lipany ho trošku sklamali vo vzájomnom súboji, ale rozhodne sa v odvete pousilujú dohnať manko. „Nemôžeme si dovoliť žiadne zaváhania s rivalmi, ktorí sú za nami,“ riekol M. Timkovič, ktorý sa prvý raz dostal do kontaktu s kormidelníkom  T. Dankom ako hráč ešte počas pôsobenia v Moldave. Takže je logické, že sú zase spolu na rovnakej lodi. „Práve v Moldave som si druhú ligu zahral v Moldave, predtým v 1. FC Košice a rád by som bol, keby som si túto vyššiu súťaž oproboval znovu. Na tom všetci intenzívne pracujeme.“ Dostali sme sa aj k úrovni najvyššej regionálnej súťaže. „Očakával som trošku vyššiu kvalitu a niektoré tímy ma sklamali. Poviem to tak, že aj vo štvrtej lige je pár celkov, ktoré by sa nestratili ani v tretej lige. Napríklad Veľký Horeš. Pokiaľ ide o porovnanie bratislavských zápolení a diania na východe, tak je to približne rovnaké, hoci sa všeobecne hovorí, že v hlavnom meste sú zápasy najslabšie zo všetkých treťoligových na Slovensku. Ja by som to však jednoznačne nevidel. A čo chýba k tomu, aby sa futbal dostal ešte viac do popredia?  Hlavne tréningový proces musí byť v inom rozsahu, lebo pokiaľ má lodivod šesť zverencov, tak neurobí nič a môže byť hocako skúsený a výborný. Navyše mladí nemajú návyky a pokiaľ nedostanú zaplatené, idú robiť niečo iné. Akoby im chýbala väčšia chuť a túžba dostať sa ďalej v kariére,“ dodal Matej Timkovič.