Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 03. 2016 o 19:36

Obavy z úbohosti v koncovke sa nenapĺňajú

autor: Pito
1255x čítanéUkazuje sa, že to, z čoho boli najväčšie obavy, sa nenapĺňa. V prípade druholigových futbalistov Tatrana Prešov sa cez zimu medzi priaznivcami hovorilo o tom, či sa podarí nejako vyhladiť stratu po odchode kanonierov D. Leška a Šafranka. Zelenobieli však v úvodných troch kolách nastrieľali dvanásť gólov a s tým veru nepočítal ani najväčší optimista.

„To je pravda, nepredpokladali sme, že nám to tak v koncovke pôjde,“rozhovoril sa Lukáš Micherda, ktorý sa tiež zapísal medzi strelcov v úvodnom tohtoročnom súťažnom vystúpení na pôde Tepličky nad Váhom. „Bol to môj premiérov ý gól v áčku Tatrana v azda šestnástom  vystúpení za prvým tím. Takže ťažko povedať, či som  na zásah čakal dlho lebo ani nie. Navyše predtým som nastupoval v zadnej línii, ale od tohto roka sa ukazujem v zálohe.“ Tento borec nastupoval vlani v jeseni v úvodných kolách, ale potom ho zdravotné problémy s chrbtom odstavili, dával sa dlhodobo dokopy a vytratil sa zo súpisky. Neskôr začal s tréningom, ukázal sa v rezerve a sadol si aj na lavičku áčka. Cez zimu si predsavzal, že sa znovu pobije o miesto v základnej zostave. „Dal som sa do poriadku, výrastok na bedrovej kosti mi ťahal svaly, takže som viac posilňoval a pomohlo to. Som rád, že som si vyslúžil dôveru od trénerov a vynasnažím sa nesklamať ich dôveru.“ To, že som sa presunul z obrany na kraj stredovej formácie, nie je nič nepochopiteľné, lebo kedysi bol záložníkom aj útočníkom, ale neskôr ho prerobili na beka. Možno si kouči uvedomili, že potenciál tohto futbalistu sa dá viac využiť ma tomto fleku.

Ani naposledy pod Tatrami Lukáš nechýbal v zostave Šarišanov. Hostia mali šancu bodovo sa dotiahnuť na vedúci FC VSS Košice. „Výsledok je spravodlivý a hoci sme nevyhrali, predsa  máme pred sebou dosť zápasov, aby sme sa ešte polepšili.“  Ako hodnotil priebeh duelu v Poprade?  „Šance mali oba tímy, priebeh bol vyrovnaný. Najprv bolo oťukávanie, neskôr sme boli odvážnejší. Domáci nás nejako výrazne nezatlačili, hoci sa ujali vedenia. My sme tesne pred prestávkou ešte kontrovali a vyrovnali zásluhou Peťa Katonu, ktorý sa dostal k odrazenej strele z kopačky Vila Macka, zasekol obrancu i brankára a pohodlne skóroval. Po zmene strán Vilo Macko strhol vedenie na našu stranu. Hoci ako autor gólu sa uvádza Dávid Keresteš, viem, že to bola priama strela Macka. Možno to vyzeralo, že lopta bola tečovaná, ale ja som to videl presne. Po tomto okamihu Popradčania pridali a hoci sa snažili aj hostia, obom tímom už dochádzali sily. Hostitelia vyrovnali strelou do šibenice, no rozhodujúci gól už nikto nedal.“

Tatran hral už aj s posilami – Mackom, Cicmanom a Hadžičom, pričom posledne dvaja menovaní nastúpili ako striedajúci hráči. „Ukázali sa ako naozajstné posily, zužitkovali skúsenosti, s  nimi sme boli silnejší, kvalitnejší.“ Najbližšie Prešovčania v rozlúčkovom zápase dlhodobej časti hostia susedov zo Spiša. Nehovoria o tom, že sú jasní favoriti. „Filozofia je jasná, ideme od zápasu k zápasu a potom sa uvidí. Pravdaže, nadstavba bude rozhodujúca, ale nechceme podceniť žiadne stretnutie. Stále chceme bodovať, vyhrať a mienime hrať naplno, nie na náhodu,“ dodal Lukáš Micherda.