Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 03. 2016 o 18:14

Vonku si skôr budú brúsiť zuby na bodové úlovky

autor: Pito
1516x čítanéV najvyššej regionálnej súťaži to naozaj vrie a už v doterajších troch jarných kolách sa na svet dostalo zopár pozoruhodných výsledkov. Napĺňajú sa prognózy tých, ktorí tvrdili, že druhá časť ročníka bude podstatne zaujímavejšia a napínavejšia či prekvapujúcejšia než jeseň. Aj kolektív Pušoviec patrí k tým, ktorý sa postaral o niektoré nečakané rezultáty.

Vyštartoval síce dobre, keď uhral remízu na ihrisku Plavnice, no potom prišla domáca studená sprcha v podaní hladkej prehry rozdielom triedy v meraní síl so Svidníčanmi a naostatok zase hráči TJ Rozvoj milo potešili svojich priaznivcov po bezgólovej remíze na pôde Vranova. Domáci boli rozbehnutí, v predošlých dvoch vystúpeniach uhrali plný bodový zisk, no možno ich to trošku ukolísalo. Mimochodom, v jesennom predošlom vzájomnom dueli Pušovčania vyhrali len tesne a tak sa zdá, že títo súperi sú „odsúdení“ na to, aby zvádzali tuhé súboje. „Podal sme celkom dobrý výkon, bojovný, oduševnený. Hrať vonku nám vyhovuje viac než doma. Sme spokojní, hoci treba uznať, že súper mal viac z hry, dostal sa do optického tlaku, ale nejaké výraznejšie šance si tiež nedokázal vypracovať. Takže nášho gólmana príliš neohrozil, lebo bol niekedy nervózny, nepresný vo finálnej fáze,“ rozhovoril sa tréner hostí Tomáš Suslo, ktorý pripomenul, že ani jeho zverenci sa do nebezpečných situácií nedostávali. Akurát v nadstavenom čase, keď Vranovčania vsadili všetko na útočnú kartu a chceli stoj čo stoj vyhrať, vyšiel brejk hosťujúcim hráčom , no koncovka ich rovnako neposlúchala. Celkove Pušovčania vsadili skôr na defenzívu a kontry a táto taktika im vychádzala.

 Po zmenách, ktoré sa v zimnom prípravnom období udiali v kádri, sa nedalo ani predpokladať, že suslovci budú vpredu poriadne hrýzť. Skôr to bude o taktickejšom vedení boja a tak sa dá predpokladať, že v domácom prostredí sa skôr potrápia než na súperovej pôde. Však doterajší priebeh odvety tomu aj jasne nasvedčuje. „Vyhovuje nám hrať skôr u rivalov, kde nie sme pod takým tlakom, počíname si uvoľnenejšie a spoliehame sa na to, že konkurent hru otvorí a uvoľní nám tak priestor na brejky.“  Po sklamaní proti FUTURE bolo treba chlapcov povzbudiť a upozorniť ich na chyby, ktorých sa dopustili.„Hostia sa ujali vedenia, mali i ďalšie tutovky. Neskôr víťaz umocnil svoj náskok a hoci za stavu 2:0 sme vyvinuli maximum, aby sme to ešte zvrátili, kvalita smerom dopredu u nás chýba. Takže sme nepriaznivý výsledok nedokázali otočiť, hoci sme vrhli všetky sily do ofenzívy. Lenže nič sme neurobili, naopak, inkasovali sme tretí raz. Výsledok nezodpovedal celkom priebehu súboja, ale Svidník mal lepšie individuality než my.“ Ukazuje sa, že koncovka bude achilovou pätou tohto tímu, veď v troch zápasoch Pušovce strelili iba jeden gól a keďže už posily nemožno získavať, treba sa spoľahnúť na to, že sa hráči, ktorí sú poruke,  prebudia aj v zakončení. Ozaj a ako sa javia posily? „Pre tých, čo pôsobili v nižších súťažiach, je to náročnejšie, tí, čo hrali v Prešove alebo Stropkove, zapadli do kolektívu celkom dobre. Lenže zverenci sa musia viac zohrať, aby si na seba zvykli. Verím, že to pôjde iba k lepšiemu a naše výkony budú postupne na kvalitatívne inej úrovni než momentálne,“ pripomenul optimisticky tréner Pušoviec Tomáš Suslo.

l