05. 04. 2016 o 10:43

V šlágri viedli domáci v 77. min. 3:0, no nevyhrali!

autor: František Bukovina
3740x čítané

V tabuľke druhá Spišská Belá privítali na svojom ihrisku lídra V. ligy Podtatranskej TJ Štart Hrabušice. Tabuľkové postavenie súperov predznamenalo, že to bude vyrovnaný zápas. Ofenzíva a defenzíva oboch tímov patrí k najlepším v súťaži.

Domáci futbalisti nastúpili do zápasu s odhodlaním vrátiť hosťom prehru z jesene 0:1. Jediný gól zápasu padol v 87. minúte z pokutového kopu, ktorého autorom bol Jakubec. Odveta ale mala celkom iný scenár. Domáci MŠK viedol ešte do 77. minúty 3:0! zdalo sa, že má zápas pod kontrolou. Napokon sa v Spišskej Belej po remíze 3:3 body delili. V prvom polčase sa zranil domáci Šavel, jedna z opôr zadných radov a musel opustiť ihrisko.

Ako došlo k tomu zraneniu?

„K zraneniu došlo veľmi smoliarsky, keď som si pri zmene pohybu podvrtol pravé koleno.“

Zápas sa vyvíjal vo vašej réžii. Vyhrávali ste nad lídrom súťaže už 3:0, no  zápas ste nedotiahli do víťazného konca, prečo?

Zápas sme začali veľmi dobre, keď sa nám podarilo streliť rýchly gól. Ani po tomto momente sme nepoľavili v aktivite a ďalej sme hrali svoju hru. Veľmi dobre sme kombinovali a vytvárali si šance. Do prestávky sme strelili ešte jeden gól. Cez prestávku sme si povedali, že musíme aj naďalej hrať zodpovedne a dávať si hlavne pozor na súperove štandardky, lebo len nimi nás mohli ohroziť, keďže mali vysokých hráčov. Keď sme v 70. minúte upravili už na 3:0, myslel som si, že sa už nič nemôže stať, ale opak bola pravda. Škoda ešte nevyužitej šance na 4:0, keď sme išli sami na brankára. Potom sme dostali tri hlúpe a hlavne rýchle góly a bolo po zápase.“

Prečo nastala desaťminútová nepochopiteľná strata koncentrácia vo vašom mužstve? Nedal sa záver zápasu pre také skúsené mužstvo zvládnuť lepšie?

Možno nastalo určite uspokojenie, že sa už nič nemôže stať. Asi sme situáciu podcenili a hlavne sme prestali hrať to, čo sme hrať chceli. Za desať minút sme tri góly ešte nikdy nedostali. Po bitke je každý generál, ale určite sa záver dal zvládnuť lepšie.“

Uvidíme vás v budúcom zápase?

Určite nie. Vyzerá to na dlhšiu pauzu od futbalu.“

Remíza po takom zápase určite bolí. Je potrebné si uvedomiť, že každý zápas končí až po záverečnom hvizde rozhodcu. Domáci futbalisti tento fakt podcenili a zbytočne stratili dôležité body, aj keď v zápase boli lepším tímom.  Možno im chýbala aj podpora fanúšikov, ktorých nebolo počuť počas celého zápasu a najmä v závere ich podpora bola naozaj potrebná.

MŠK Slavoj Spišská Belá A - TJ Štart Hrabušice 3:3 (2:0)

Góly: Dunka 2, Milaňák – Lipták 2, Jozefčák

MŠK: Duleba - Gancarčík, Milaňák, Jurčo, Šavel (Džadoň), Depta, Fias, Zacher, Barnáš (Čarnogurský), Mezey, Dunka

TJ: Gavalier - Jakubec, Lipták, Ovčík, Melničuk, Jurčo, Tkáč (Galis), Papadič, Jozefčák, Bolcár, Hodák