Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 04. 2016 o 07:10

Som tu spokojný

autor: Peter Cingel
1325x čítanéPoliak Mateusz Góra má, napriek mladému veku (roč. 1987), za sebou pôsobenie vo viacerých zahraničných kluboch.

Šťastie skúšal v Nemecku a Taliansku. V súčasnosti je hráčom Partizána Bardejov. S Mateuszom sa ráta do A-mužstva,  teraz však musí pomôcť starším dorastencom so záchranou v najvyššej súťaži. 

Mateusz  Góra začínal s futbalom vo svojom rodnom meste: „Začínal som hrať v klube Darzbór Szczecinek. Ako žiak som hrával za  UKS 7 (UKS sú v Poľsku školské športové kluby) a neskôr AP Szczecinek, to bola akadémia zložená z hráčov všetkých klubov v meste. Ako junior som odišiel do Lechu Poznaň. Tam som bol dva roky a získali sme titul majstra Poľska."

 Jeho pôsobenie v zahraničí sa nezačalo najlepšie: „Mesiac som strávil vo Wolsburgu, ale boli problémy s transferom. Následne som pol roka pre zranenie nehral a potom som prestúpil do talianskej Vicenzy. Bol som hráčom A-mužstva v Serii B a hrával som aj Primaveru. O dôvodoch odchodu z Vicenzy nechcem hovoriť.“  Jednou z možností, ktorú mu ponúkli po skončení talianskej anabázy bol Partizán Bardejov. Mateusz sa po zoznámení s pomermi v klube  rozhodol ostať v Bardejove. „Klub som si vybral preto, že som chcel pomôcť chlapcom pri záchrane v najvyššej dorasteneckej súťaži. Chcem stráviť túto sezónu v dobrom kolektíve. Potrebujem kvalitne trénovať a v Bardejove takéto tréningy sú a  sú tu aj dobré podmienky. Som tu  spokojný.“