Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 04. 2016 o 20:54

Jar zatiaľ nulová - na body i góly

autor: Marián Škuba
2938x čítanéPiatoligista FKO Kochanovce odohral všetky zápasy zatiaľ iba u súperov, až štvrtý jarný zápas bude mať výhodu domáceho prostredia. A hostí v ňom lídra FK Humenné.

Zimovali na tretej priečke a stále, aj po odohratí troch jarných kôl im táto pozícia patrí. Reč je o FKO Kochanovce v 5. lige, skupina Vihorlatsko – Dukelská. Spokojnosť však v kochanovských radoch v spojitosti so vstupom do odvetnej časti iba ťažko hľadať. Na konte získaných nula bodov, strelených tiež nula gólov. Len malou náplasťou je skutočnosť, že všetky zápasy jari odohrali Kochanovčania zatiaľ výlučne na ihrisku súpera (Soľ 0:3, Jasenov 0:5, Stakčín 0:3)...

 

Kde hľadať príčiny nevydareného začiatku odvety? Na otázky nám odpovedal harcovník a osobnosť tímu Peter Murinčák...

- Nič iné sa na to nedá povedať. Začiatok jari nám nevyšiel podľa predstáv. Hlavné príčiny sú asi v odchodoch hráčov, plus tesne pred jarnou odvetou sa nám zranil Brindzak, ktorý je naším dôležitým článkom v obrane. Hráči, ktorí k nám prišli sa ešte musia s mužstvom zžiť. Dúfam že sa to otočí čím skôr.

Aktuálne jarné skóre 0:11 je zlé. Bolo tomu tak aj herne na trávniku? - Skóre je hrozivé, pričom najmä v Soli a Jasenove sme ťahali za kratší koniec. Ba poviem, že prehra v Jasenove bola napriek svojej výške pre nás ešte mierna. V Stakčíne sme v úvode stretnutia mali dve tutovky, no nevyužili sme ich a prišli naše chyby, za ktoré sme pykali.

Naposledy ste strávili na trávniku iba 22 minút. Čo bolo dôvodom tak skorého striedania? – Pri šprinte som si natiahol zadný stehenný sval a striedanie tak bolo vynútené. Vyzerá to na dlhšiu pauzu.

V nedeľu sa po prvýkrát v jari predstavíte na „svojom“ ihrisku (pozn. red.: Kochanovce hrajú domáce stretnutia v Brekove – obe sú susedné obce Humenného), privítate lídra FK Humenné? Ťažší súper teda už prísť nemohol... - FK Humenné je hlavný ašpirant na postup, čaká nás ťažký zápas. Súper je v laufe, my trochu psychický dole, ale určite sa dopredu nevzdávame. Hracia plocha je v dobrom stave, tak očakávam dobrý a pre diváka atraktívny zápas.

Pretrhnú už Kochanovčania jarnú smolu? - No dúfam, že konečne áno, lebo takú sériu bez gólov som ešte nezažil. Čaká nás ťažké sústo, ale práve na takéto zápasy by sa chlapci mali vyburcovať a nechať na ihrisku srdce,- dodal Peter Murinčák.