Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 04. 2016 o 16:04

Kapitán s nevídanou streleckou porciou

autor: Pito
1576x čítanéJe pochopiteľné, že mužstvá vo futbalových súťažiach v regióne upriamujú pozornosť hlavne na domáce vystúpenia. Na svojom trávniku sa spravidla cítia lepšie, istejšie, sú dopovaní podporou fanúšikov. Avšak nie zakaždým táto akože výhoda je naozaj výhodou. Presviedčali sa o tom na jar aj treťoligisti Giraltoviec, ktorí v dvoch domácich meraniach síl nezabodovali naplno. Podarilo sa im to až do tretice v uplynulom kole proti Moldave.

Ani do prestávky to však nevyzeralo na to, že MFK Slovan v súperení s posledným tímom pelotónu obstojí. O všetkom však rozhodol hlavne kapitán tímu Digoň, ktorý strelil štyri z piatich gólov hostiteľov. „Už dávno sa nestalo, aby niektorý hráč z nášho klubu zaznamenal takúto streleckú porciu,“ poznamenal na margo kanonády tohto borca spoluhráč Lukáš Vojta. Samozrejme, hoci nebolo pochýb o tom, že išlo o „one man show“, predovšetkým celý kolektív musel zabojovať o úspech.  

Aj L. Vojta  sa podieľal na výhre jedným zásahom. „Do prestávky sme sa trošku trápili  a hoci sme sa ujali vedenia, onedlho sme o tesný náskok prišli. Počínali sme si tak, ako keby sa nám nič nemohlo stať, lenže to sa nám vypomstilo a po chybe vzadu prišlo vyrovnanie. Preto sme si cez prestávku povedali, že musíme hrať od začiatku inak, odvážnejšie a koncentrovanejšie. Tak sa aj stalo a bolo dobré, že v priebehu pár minút sme dokázali tri razy rozvlniť sieť.“ Giraltovčanom pomohlo, že tesne po zmene strán dali druhý gól z penalty a to ich nakoplo. „Nebolo to však o tom, že by hostia odpadli. Stále hrali a boli sme možno aj prekvapení z toho, že neprišli k nám betónovať. Aj za stavu 4:1 ešte skórovali, znížili stratu, ale piaty gól ich už zlomil nadobro.“ Hoci si hostitelia hovorili pred druhým polčasom, že musia byť rozvážnejší, predsa vsadili viac na odvahu a útočnosť, hrali nátlakovo.„Chceli sme čím skôr rozhodnúť o našej výhre, streliť druhý gól a našťastie sa nám to podarilo viackrát. Prirodzene, nezabúdali sme ani na zadné vrátka.“ Proti tímu, ktorý je posledný, je to vždy nepríjemné, lebo nemá čo stratiť a hrá uvoľnenejšie. Hoci hostia sú na nevďačnej priečke, predsa nepôsobili odovzdane. „Boli pomerne smelí, hrali otvorený futbal, hoci kvalitou sa nepriblížili k tomu, čo predvádzali Trebišov či Krásna. Napriek tomu to nebol jednoduchý zápas.“

Na tretí pokus teda domáce vystúpenie Giraltovciam vyšlo a aktéri si udobrili aj svojho fanúšika, ktorému zostali dosť dlžní v predošlých dvoch dueloch.„Trebišov aj Krásna nás prinútili k lepšej hre, proti Moldave sme nepodali optimálny výkon.“ Jarná fáza zastihla MFK Slovan v rozkolísanej podobe. Na jednej strane prišli aj solídne výsledky, ale rovnako tiež rozpaky. „Trebišov hral u nás ešte lepšie než prvý tím tabuľky z Krásnej. Nedá sa však povedať, že by sa nám  hralo lepšie vonku než pred vlastným priaznivcom. Herná pohoda ešte nie je optimálna a stále je čo zlepšovať,“ dodal Lukáš Vojta.