Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 04. 2016 o 17:00

Aj ašpirantovi na postup prichodilo nafutrovať sebavedomie

autor: Pito
1702x čítanéKeď favorit zakopne, tak je to dôvod na zamyslenie a úlohou trénerov je dať čím skôr dokopy psychiku aktérov, aby ich toto vykoľajenie neodpílilo v nasledujúcom vstúpení. Tak to bolo i v prípade štvrtoligistov Šarišských Michalian, ktorí v predchádzajúcom kole nečakane prehrali na pôde Dlhého Klčova a sťažili si tak súperenie so Svitom o postupovú priečku v skupine Sever. Je však pravda aj to, že na podobné straty sa musia pripraviť i ašpiranti na postup a napokon sa bude tešiť ten, kto ich zminimalizuje.

Domáce vystúpenie tím OŠFK proti Medzilaborciam zvládli hostitelia bez nejakej ujmy a zaváhania. Dokonca sa tak stalo tak bleskovo, že si to možno ani víťaz ani porazený neuvedomoval. Od prvej minúty bolo zrejmé, že Š. Michaľany akoby chcúi rivala roztrhať na franforce, takí boli motivovaní. Po štvrťhodine viedli rozdielom triedy a vtedy už bolo vlastne po zápase. „Dôležité bolo po predošlej prehre otriasť sa, zdvihnúť hlavy. Vyšlo nám to parádne. Na súpera sme vyleteli  a hoci takýto tlak máme pravidelne, nie vždy nám vyjde zakončenie a mnohé šance pozahadzujeme. Tentoraz to ale vyšlo a získali sme rozhodujúci náskok, ktorý sa ukázal ako podstatný pre ďalší priebeh merania síl,“ poznamenal jeden z trénerov úspešného celku Ľuboš Belejík. Na rozdiel od niektorých iných duelov domáci sa v koncovke uplatnili a tak predišli tomu, aby sa do ich radov  vkradla nervozita  a nechávali si definitívne k. o. na neskoršie minúty zápasu. „Z každej šance padol gól a potom sa nám hralo o to ľahšie. Najprv po nepriamom kope do šestnástky Dubecký predskočil protihráča a hlavičkou, takzvaným koníkom okolo brankára, rozvlnil sieť. Aj druhý gól padol po peknej akcii. Domino Haničák poslal dlhý pas na zadnú žrď, kde sa vkĺzačkou  prezentoval  Kočik, ktorý to z prvej vrátil a následne z voleja sa presadil Erik Kapraľ. Do tretice po akcii stredom ihriska dostal loptu Peter  Jačišin  trošku na kraj, potiahol ju do šestnástky, kde dával spätnú prihrávku, ale lopta sa od obrancu hostí odrazila do medzilaboreckej brány.“ Ani vlastenec neznížil snahu domácich, ktorí si pohodlne a bleskovo zabezpečili trojgólový náskok.

„Nejaké možnosti sa ešte aj potom vyskytli. Do prestávky sa súper nezložil, snažil sa niečo uhrať a skresať stratu. Po zmene strán hostia už  trošku pôsobili tak, ako keby boj o prijateľnejší výsledok vzdali a stiahli sa dozadu. Nám sa preto ťažšie hralo dopredu, ale i tak sme sa dostali do ďalších možností, lenže zakončenie už nebolo také presné ako na začiatku zápasu.“ Nakoniec predsa Medzilaborce raz skórovali, ale to už bola iba ich labutia pieseň.

Pred stretnutím tréneri Ľuboš Belejík a Michal Krajník prízvukovali zverencom, aby zabudli na predošlé zaváhanie v snahe získať cenné body.  „Hráme o postup, každý duel je kľúčový a preto jedno zakopnutie nás nemôže zdeptať natoľko, aby sme sa neusilovali napraviť stratu nabudúce. Kto chce byť v popredí, musí byť odolný a stále pripravený na výhry. Preto treba byť nachystaný na  bodové zisky a tomu je nutné všetko podriadiť. To chlapci pochopili a podľa toho sa činili.“  Celok OŠFK prišiel v D. Klčove o vylúčeného Baku, preto bolo namieste preskupenie defenzívy. „Chýbali nám aj ďalší hráči a navyše dvaja na lavičke boli chorí, preto dozadu išiel Kubo Harčár na post stopéra a trošku sme to poposúvali.„ Samozrejme, nedala sa obísť ani porážka v D. Klčove. Ľ. Belejík nastolil tému maximálnej motivovanosti súperov a práve preto je veľmi dôležité, ako sa s tým hráči vyrovnajú. „To si vyžaduje ešte kvalitnejší výkon a pokiaľ k tomu nepristúpime ešte viac nabudení ako rival, tak potom sa môže stať toto a je to pre nás o to náročnejšie. Bez toho, aby som bol kritický, je načim riadiť sa tak, že pokiaľ človek niečo chce, musí si to doslova zobrať. V tomto zápase mi trošku chýbalo viac chcenia, túžby vyhrať. Je však náročné  udržať  hladinu odhodlania počas dlhšieho času. V tom stretnutí to nebolo optimálne a také ako proti Medzilaborciam. Ak budeme pokračovať v podobnom trende ako naposledy, tak o postup môžeme zabojovať. Hoci Podtatranci majú náskok, našou istou výhodou je, že súpera hostíme doma a rátame s výhrou. Stále je to v našich rukách a spoliehame sa i na to, že Svit ešte tiež zakopne.“