Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 04. 2016 o 09:47

Trebuňák: Výhra potešila, v hre boli rezervy

autor: Jaroslav Glovičko
1355x čítanéOpátčania víťazstvom nad Veľkými Revištiami natiahli svoju úspešnú sériu stretnutí bez prehry na 15!

Do súpera z Dolného Zemplína sa pustili zostra a už v prvej minúte vyprášil rukavice Vratka Holienčina domáci Mojo Trebuňák. V závere stretnutia si to predsa len vynahradil, keď dvoma gólmi stanovil konečný rezultát. Hostiteľom vyšiel úvod stretnutia podľa predstáv. Už v druhej minúte po rohu Turzcyka nechala obrana hostí na päťke voľného Roba Jana, ktorý hlavou otvoril skóre. Rýchly gól otriasol sebavedomím hostí, avšak neskôr si vypracovali niekoľko  šancí, ktoré brankár Stano Pella zneškodnil. Domáci ťažili hlavne z presných prihrávok kapitána Turczyka, ktorý podal jeden z najlepších výkonov v jarnej časti.

 

„Do každého stretnutia ideme s tým, že chceme získať tri body a divákom ukázať solídnu hru. Tentoraz to bolo dobré, čo je na trojku, ale padli tri góly a vyhrali sme,“ rozhovoril sa strelec dvoch gólov Mojo Trebuňák. Ako videl prvú šancu stretnutia? „Dostal som presnú prihrávku od Turczyka, prebral som ju, a videl, že brankár vybieha, preto som sa snažil strieľať pod brvno, avšak nechal tam ruku a loptu vyrazil. Hneď v úvode som z neho urobil hviezdu. Nakoniec sme dali predsa len rýchly gól, ktorý vniesol pokoj na naše kopačky. Súpera sme do ničoho vážneho nepustili, aj keď niekoľko ráz pohrozil, ale podržal nás brankár.“

Celok Veľkých Revíšť neskrýval ambície bodovať na Opátskom, s ktorým sa mu na jeho trávniku darí. Rýchly gól predsa len narušil jeho taktiku a chvíľu trvalo, pokiaľ vyrovnal hru v poli. Zo základného kádra mu chýbala trojica hráčov - Devečka, Slinčák a Smoľak, ktorú nebolo ľahké nahradiť. Snahu nemožno uprieť, ale v koncovke mu chýbal potrebný pokoj. Priznal to aj Adrián Devečka, ktorý duel pre zranenie sledoval iba z lavičky.

 

„Radšej by som hráčom pomohol na trávniku ako byť morálnou oporou na lavičke. Tešili sme sa na súpera aj ihrisko, lebo málokedy si môžeme zahrať na kvalitnom ihrisku v tejto lige. Vedeli sme, že súper je kvalitný, bude silný na štandardkách, že má takú fázu zápasu, keď sa láme chlieb a pokiaľ by sme dali gól, možno by oni nedokázali odpovedať rovnakou mincou. Nedotiahli sme niektoré šance a po druhom góle domáci dominovali, lebo majú svoju kvalitu,“ povedal na margo duelu A. Devečka.

 

Aj keď sa hosťom predzápasová taktika rýchlo rozsypala mali dostatok času na strelenie gólu. „Škoda, že sa nám nepodarilo výsledok zvrátiť, lebo šance sme mali a mohli sme dianiu zápasu ešte pridať niečo navyše. Žiaľ, boli sme málo odvážni smerom dopredu, preto sme sa gólovo nepresadili,“ videl príčinu toho, že nedali v tomto stretnutí gól.

 

Chlieb duelu sa lámal v druhej polovici stretnutia, keď najprv po spolupráci Seman – Bandžuch – Trebuňák padol druhý gól a potom po osi Turczyk – Bandžuch – Trebuňák hostia vyberali loptu zo siete po tretí raz v stretnutí.

 

„S Radom Bandžuchom sa mi hrá dobre, na ihrisku sa vidíme, teraz prihral on mne na dva góly a na budúce mu to oplatím.  Konečný výsledok nás teší, ale herne sme nepresvedčili, boli v nej veľké medzery nielen čo sa týka mňa,“ sebakriticky priznal M. Trebuňák. Dvojgólový strelec sa dotiahol na rozdiel jedného práve na Bandžucha a táto dvojica dala 25 gólov z celkového počtu 44. Opátčania si hladkým víťazstvom upevnili tretiu priečku peletónu a hoci dvojica celkov pred nimi má niekoľkobodový náskok, musí sa mať na pozore.