Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 04. 2016 o 18:01

Málo gólov nalomilo psychiku

autor: Pito
1585x čítanéŠesť zápasov – ani jedno víťazstvo. Taká je stručná, ale výstižná charakteristika počínania si štvrtoligových futbalistov Kračúnoviec v doterajšom priebehu jarnej fázy ročníka v skupine Sever. Nuž, aj kolektív OFK Tatran sa zaradil medzi tých účastníkov regionálnych zápolení, ktorí sa v odvete akosi nevedia dostať do správnej prevádzkovej teploty. Samozrejme straty bodov sa odzrkadľujú aj v postavení v pelotóne a tento stav neteší nikoho z klubu ani z okruhu priaznivcov.

 Je pravda, že Kračúnovčania narazili v predošlých kolách na súperov, ktorí sa “bijú“ o záchranu aj o postup, ale to nemá byť zase vysvetlením či ospravedlnením ich nepresvedčivých výkonov a výsledkov. Uvedomuje si to aj tréner Jozef Motýľ, ktorý si všimol viaceré nedostatky aj resty v predvedenej hre u svojich zverencov.

 „Takú neúspešnú šnúru sme veru ešte nemali,“ rozhovoril sa ustarostený kouč a pokračoval: „Veľmi ma mrzí remíza s lídrom zo Svitu, lebo hostia si u nás nevypracovali takmer žiadnu šancu, ak neberiem do úvahy jeden náš kiks. V Pakostove sa nezískavajú body jednoducho a vzápätí nás vo vlastnom prostredí nachytali Ľubotice na hruškách. Hostia nastúpili v obmenenej zostave, posilnili sa a zaskočili nás. To bol náš najslabší výkon na jar, chlapci nebojovali, neukázali srdce a preto sme si povedali, že takto ďalej to nepôjde. Žiaľ, doplácame na to, že keď si aj vypracujeme nejaké šance, tak góly nedávame. V tom je pes zakopaný. Na druhej strane urobíme vždy nejaké chyby a za to pykáme. Proti Starému Smokovcu Vysokým Tatrám sme tiež preto neobstáli, lebo sme zahodili množstvo možností. Už do prestávky sme mohli viesť minimálne 3:0, predháňali sme sa v zahadzovaní tutoviek. Aj hostia mali dobré akcie, ale vlastnou vinou sme nezúročili možnosti. A pokiaľ ide o ostatné vystúpenie v Štrbe, tak poviem to tak: Koľkokrát bol súper pred našou bránou, toľkokrát skóroval. Tak sa futbal jednoducho hrať nedá. Zverenci si musia uvedomiť, že v tejto súťaži sú kvalitní rivali, aj Podtatranci predvádzali dobrý futbal, takže treba sa zamyslieť nad tým, čo predvádzame. Doplácame na viaceré nedostatky, hlavne kiksy v defenzíve a úbohú streleckú potenciu.“ Takže padla na mužstvo deka? „Je to kríza, nepopieram. Ak berieme do úvahy aj jesenné zápasy, tak sme nevyhrali už v ôsmich meraniach síl po sebe. Odišiel nám síce jeden útočník Zdenko Cigán, ale to predsa nemôže byť vysvetlením slabej efektívnosti, hoci klasického hrotového hráča nemáme.“ Vyzerá to tak, že psychika Kračúnovčanov upadla, mužstvo si menej verí a hlavne  vtedy, ak sa strelecky trápi a nedá prvý gól, tak sa pohoda láme. „Verím, že nám to vyjde už najbližšie.“  Tréner  J. Motýľ poznamenal, že príprava nenaznačovala, že by mala prísť súťažná bieda. Práve naopak, lenže kolektív sa v dueloch o body nejako nepochopiteľne zasekol.„Bez gólov sa vyhrávať nedá.“ Pritom paradoxne aj doma mužstvo stráca pôdu pod nohami. Je nutné, aby už na tréningoch mužstvo makalo a zabojovalo o stratenú sebadôveru,  lebo inak sa nepohne z miesta. “Hovorím hráčom, že sa musia zaťať, prekonať slabšie chvíľky, lebo nikto to za nich neurobí. Verím, že postupne nastane obrat,“ dodal optimisticky tréner Kračúnoviec.

Galéria
 Málo gólov nalomilo psychiku