Čierna séria pretrhnutá, jarné góly i body prišli

autor: Marián Škuba
2704x čítané

Kochanovský prvý jarný zásah, gól po 540 minútach.

Pred jarnou odvetou 5. ligy (skupina Vihorlatsko - Dukelská) bola na čele dvojica Ptičie – FK Humenné, ktorú delilo iba skóre a v tesnom trojbodovom závese nasledovali Kochanovce. Keďže oboch najvážnejších adeptov na postup mali podľa žrebu privítať na svojom „domácom“ trávniku v Brekove, do okruhu favoritov logicky patrili. Jarná realita však bola kochanovsky krutá. Na prvý jarný bod i gól čakali až do šiesteho kola.

Presne šesť zápasov alebo v minútach 540 minút. Taký dlhý bol strelecký kochanovský pôst. V ostatnom stretnutí jesennej časti sezóny zvíťazili Kochanovce doma nad Čiernym n/T. najtesnejšie 1:0. V 18. minúte vtedy rozhodol Jakub Kudravý. Po dlhej zimnej prestávke prišla na rad jar a strelecká avitaminóza: v Soli 0:3, Jasenove 0:5, Stakčíne 0:3, doma s FK Humenné 0:7 a v Hanušovciach 0:5. S hrozivým skóre 0:23 v odvete privítali uplynulý víkend Sedliská. A došlo po 18. minútu, kedy skóroval Branislav Soták, čím načal cestu aj k prvým jarným kochanovským bodom. Výsledok bol 4:1. Najskôr sa ujala spolupráca B. Soták – Dzurovčin, súper do prestávky vyrovnal, avšak tri presné zásahy v druhom dejstve boli domácou poistkou.

Takýto vstup do odvety všetkých z kochanovského klubu mrzel, výnimkou nebol ani kapitán mužstva. „Áno, boli to hanebné výsledky. Vo futbale sa dá prehrať, aj viackrát, my sme to však už výsledkovo preháňali. Je pravdou, že sa nám káder oproti jeseni zmenil, k tomu sa pridružili zranenia, takže zostava sa v podstate stále lepila. Ani naposledy to nebolo ideálne, ale zomkli sme sa, v hlavách sme už akoby boli nastavení, že táto séria sa musí skončiť. Od prvej do poslednej minúty sme mali hru pod kontrolou a konečne sme sa presadili aj strelecky. Už predtým v Hanušovciach to bola z našej strany až hanba, čo sme dokázali zahodiť. Teraz už konečne padli aj góly,“ konštatoval Martin Rada, ktorý tiež prispel k výsledkovému resumé jedným presným zásahom.

Kochanovce – Sedliská 4:1 (1:1)

Góly: 18. B. Soták, 47. Š. Piskay, 54. S. Soták, 85. M. Rada – 31. T. Vožný.