04. 05. 2016 o 18:05

Stále sú naladení na výhru, hoci nie vždy im to vyjde

autor: Pito
1364x čítané

Nie vždy výsledok zodpovedá priebehu hry. Presvedčili sa o tom mnohí a tento jav bude mať iste pokračovanie aj v zostávajúcich kolách regionálnych futbalových súťaží. Viaceré takéto poznatky na vlastnej koži okúsili aj štvrtoligisti Dlhého Klčova v skupine Sever. Aj naposledy prehrali rozdielom triedy na ihrisku Vyšného Mirošova, ale nebyť niektorých zlomových momentov, mohlo to dopadnúť s hosťami oveľa priaznivejšie.

Prvou okolnosťou, ktorá podmienila výsledok, bolo vylúčenie brankára hostí Balinta ešte v prvom polčase. Aj napriek tomu však hráči OFK odchádzali do šatne s priaznivými vyhliadkami, lebo stav bol bezgólový. „Červená karta pre nášho gólmana prišla po tom, čo sme urobili chybu, stratili loptu v strede poľa. Súper založil rýchly protiútok, prišla kolmá prihrávka na nabiehajúceho hráča a náš gólman pri vybehnutí mimo pokutového územia zahral rukou. Bola  to jasná červená karta – zmarenie gólovej šance,“ vrátil sa k inkriminovanému momentu tréner hostí Milan Bujko. Do brány išiel po vylúčení náhradný ochranca svätyne Kmec, ktorý dovtedy operoval v obrane.„Nie je to univerzál ale chýbalo nám päť hráčov zo základnej zostavy a na lavičke náhradníkov sa ocitli len dvaja dorastenci.“ Po zmene strán prišli zásahy hostiteľov v krátkom časovom úseku. „Do prestávky sme zahrali kvalitne, prehustili sme priestor a domáci sa do príležitosti nedostali. Spoliehali sme sa na kontry a táto taktika platila. Lenže vtedy, keď už nebol rovnovážny stav hráčov, bolo jasné, že domáci zvýšia aktivitu. I tak  sme sa nesnažili len brániť, ale chceli sme byť aj  aktívni. Za stavu 0:0 sme mali tutovku, išli sme sami na brankára súpera, no nedali sme. Potom súper otvoril skóre, my sme sa viac posunuli dopredu, ale prišli ďalšie góly do našej siete. Keby sme hrali v kompletnom zložení, ani vylúčenie by nás nepribrzdilo. Škoda, že nám chýbali ukrajinskí legionári, pričom dvaja sú zranení a jeden čaká na predĺženie víz,  pričom navyše dlhšie už absentujú aj stopéri Jenčko s Janokom. Využili sme našťastie ešte služby Peťa Chmuru, ktorý je členom nášho kádra a pomáha vtedy, keď treba zaskočiť. Chýbajúca polovica základnej zostavy sa niekde negatívne musela premietnuť, to by neunieslo ani oveľa vyspelejšie mužstvo. Vzadu to bolo celkom fajn, ale smerom dopredu sme nemali dostatočnú kvalitu.“

D. Klčovo má za sebou rôzne výkony a výsledky. Niekedy až príliš kruto prehralo, trebárs v Ľuboticiach, kde doplatilo na individuálne chyby jednotlivcov,  ale na druhej strane dokázalo zaujať i rezultátom, nielen hrou. Dajme tomu proti Š. Michaľanom. Sympatické však je, že ani vtedy, keď mužstvo prehráva, kouč nebazíruje na tom, aby to zverenci vzadu zatvorili a betónovali. „Nemá význam spoliehať sa na defenzívu a dosahovať tesné prehry. Radšej vsadíme na odvahu, zameriame sa na ofenzívu aj za cenu rizika, že inkasujeme viac gólov. Sme však v takom postavení, že nemá význam strachovať sa o každý bod. Hráme na víťazstvá. Neriešime, či prehráme 0:1 alebo 0:3. I naposledy sa mohla zrodiť možno tesnejšia porážka, ale tá by tiež žiadny osoh neznamenala.“ Aj z tohto dôvodu D. Klčovo dosiaľ nazbieralo iba jednu remízu, čo je nevšedné. „Aj vonku sme odhodlaní, chceme si zahrať otvorený futbal. Raz to vyjde, inokedy zase nie,“ dodal tréner Milan Bujko, ktorý si pochvaľoval výkon v prvom polčase proti Štrbe (päť strelených gólov do prestávky) a naopak kritizoval druhý polčas v Ľuboticiach (pre zmenu tri inkasované góly).