Zápas nie najťažší, ale najdramatickejší

autor: Marián Škuba
2690x čítané

FK Humenné získal tri body aj napriek oslabeniu.

Pohľad na tabuľku dával pred stretnutím všetky tromfy do rúk humenského lídra. Najmä to, že v jarnej časti ešte nezakopol. A napokon séria FK Humenné v odvete pokračuje. Avšak cesta k trom bodom na ihrisku Čierneho n/T. bola náročná. Výsledok 0:1 to iba potvrdzuje...

Výsledok 0:1 je najtesnejší. Bola to dráma aj na trávniku? – Do zápasu sme nastúpili bez dvojice Voroňák – Jurov, čo je naša pevná časť základnej zostavy, najmä ofenzívy. Pozícia v tabuľke určila úlohu favorita jasne nám, ale domáci bojovali. V prípade prehry sa ešte viac dostali do okruhu mužstiev bojujúcich o záchranu,“ vrátil sa k stretnutiu 20. kola 5. ligy skupina Vihorlatsko – Dukelská humenský stredopoliar Cyril Vasiľ.

Práve tento futbalista sa napokon pričinil o výsledok. Jeho gól v 21. minúte rozhodol o troch humenských bodoch. Naša gólová radosť sa udiala po uličke Matúša Babina, ktorou ma vysunul medzi dvoma obrancami súpera. Dobre som si na prihrávku nabehol, lopta bola pre mňa ideálna, vybiehajúceho brankára som prehodil. Domáci obranca síce ešte na čiare mohol loptu odvrátiť, no nestalo sa. Našťastie. Teší ma, že tento gól mužstvu pomohol k zisku troch bodov.

Stav sa teda viac ako hodinu nezmenil. Pre FK Humenné bola situácia horšia od 72. minúty, keďže po druhej žltej karte musel predčasne odísť pod sprchy Legdan... – Takmer dvadsať minút sme hrali o jedného menej, chýbali nám už spomínaní členovia základnej zostavy, s blížiacim sa záverom nám už dochádzali sily. Domáci mali tlak, avšak bez vážnejšej šance. Skôr sa im možnosť vyrovnať naskytla ešte, keď sme boli jedenásti. Ich dve dobré šance však brankár Vohár a obranca Šaro zlikvidovali. V týchto chvíľach nás podržali.

FK Humenné je zatiaľ v jarnej časti odvety 100 %-ný. Šesť stretnutí – 18 bodov. Podľa výsledku najťažšia cesta k víťazstvu. Bol to aj najťažší jarný zápas? – Nepovedal by som, že to bol pre nás v jari najťažší zápas. Skôr, keďže stav ostal 0:1 a záver sme dohrávali v oslabení, sme sa najviac báli o výsledok. Každý zápas je iný. Už sme hrali aj ťažšie zápasy, tento však ostal s najtesnejším výsledkom,“ dodal humenský stredopoliar.

Čierne n/T. – FK Humenné 0:1 (0:1)

Gól: 21. C. Vasiľ.