Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 05. 2016 o 17:37

Aj chudobné výhry prinášajú potešenie

autor: Pito
1493x čítanéAž na prvé jarné kolo a duel s Giraltovcami stropkovskí treťoligisti doma nie sú schopní nastrieľať viac gólov. Preto neprekvapilo, že tak ako predtým v derby so Svidníkom, aj naposledy proti rezerve prešovského Tatrana zaznamenali iba jeden zásah. Podstatné však bolo, že bol víťazný. Zaujímavé je, že zväčša i pri víťazných dueloch pred vlastným publikom hráči MŠK Tesla len občas namieria správne. Ako naposledy, keď o bodoch rozhodla iba jedna lopta v sieti.

Po štandardnej situácii autorom úspešného zakončenia bol netradičný strelec – kapitán tímu Pavlík, od ktorého sa s dávkou šťastia odrazila lopta po predošlej strele Špaka do siete. Práve úspešný strelec a skúsený hráč v predošlom období neraz v zostave chýbal, mal patálie so zdravotným stavom a na dôvažok mu situáciu skomplikovala aj zlomenina prsta. Teraz si komplikácie a strasti čiastočne vynahradil touto gólovou a bodovou radosťou. V čom to je, že  na vlastnej pôde Stropkovčania nevedia výraznejšie umocniť svoje úspechy? Je to nejakým tlakom alebo bezradnosťou, keď im prichodí tvoriť a musia prekonávať zhustenejšie obranné valy súperov? „Možno aj tým, ale je pravda, že v ostatnom čase sme v dajakom hernom kŕči. Máme problém vytvoriť si šance a preto treba byť vďačný aj za to, čo v koncovke realizujeme z toho mála, čo si hráči vypracujú vo finálnej fáze,“ poznamenal asistent trénera Marián Veselý. Pochválil mladých Prešovčanov za kvalitnú organizáciu hry, rýchlosť, pohyblivosť, dobrú prácu s loptou a taktiku založenú na brejkoch  a využívaní chýb. „Do prestávky to bolo na vážkach, súper mal zo tri pološance. My sme sa síce  snažili, ale žiadna tutovka sa nezrodila. Po zmene strán to už bolo o čosi lepšie a vypracovali sme si zo tri príležitosti. Pomohol nám gól a tesný náskok sme udržali. Na šance to bolo vyrovnané, my sme mali možno trošku viac tutoviek, hlavne Danko, ktorý trafil brvno a Mihok prekopol bránu, ale hostia zase častejšie pohrozili, do našej šestnástky lietali mnohé centre. V jednom prípade náš gólman Mydla vyškriabal gólový pokus hostí.“  Bol to teda zápas, ktorý sa mohol skončiť všelijako., aj výhrou hostí či remízou.

 Celkove na jar MŠK Tesla podáva rôzne výkony, no napriek tomu sa pohybuje v popredí pelotónu. Niektoré výsledky boli zaujímavé a prekvapivé, napríklad domáca prehra s Pušovcami. Naproti tomu prišlo víťazstvo v Plavnici a zase na druhej strane hladká prehra v predošlom zápase vo Vranove. „Nevieme sa dajako uchytiť, naštartovať, chytiť priaznivý vietor, ale aspoň nejdeme do nejakého mínusu. Veríme však, že sa  už konečne rozbehneme,“ poznamenal Marián Veselý. Na otázku, ktorý duel vyšiel najlepšie, odpovedal s rozpakmi, že azda iba prvý domáci duel s Giraltovcami mal atribúty vydareného priebehu. „Herne sme však v iných dueloch – ani víťazných – nejako výrazne nedominovali. Teší však aspoň to, že výsledky sú niekedy lepšie ako samotná hra. Na druhej strane výkon proti Pušovciam bol najhorší, hoci nás deklasovalo hlavne to, že zakaždým, keď sa hostia dostali pred našu bránu, dali gól.“ Mimochodom, zostava Stropkova sa veľmi nemení a veľké výpadky nie sú, takže to je pozitívne zistenie, hoci niektoré neduhy typické pre amatérsky futbal neobchádzajú ani tento celok.