Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 05. 2016 o 13:24

Futbal je aj o sypaní si popola na hlavu

autor: Pito
1831x čítanéBude ešte ŠK Odeva schopný zdramatizovať boj o prvenstvo? Túto otázku si kládli priaznivci treťoligových futbalistov Lipian pred vystúpením proti Stropkovu v uplynulom kole. Išlo aj o to, ako sa zverenci trénera Emila Jacka vyrovnajú s hladkou prehrou v predošlom meraní síl na pôde Vyšného Opátskeho. Druhý celok nečakane však vo svojom prostredí zaváhal a proti MŠK Tesla uhral len bod. Bolo to po prvý raz, čo na vlastnom ihrisku na jar nevyhral. Aj tento zmierlivý výsledok môže všeličo naznačovať.

 Do prestávky celky neskórovali, po zmene strán sa ujali po pár minútach vedenia domáci, ale potom Stropkovčania vyrovnali a tento rezultát sa už nezmenil do konca. Práve zásahu hosťujúceho Burcáka predchádzalo zaváhanie domáceho Pavla Popovca, ktorý si ešte dlho po stretnutí preto sypal na hlavu a nešetril sebakritikou: „Beriem to na seba, bola to moja veľká chyba. Neodkopol som loptu, chcel ju prihrať a zahral som netakticky. Súper to využil a skóroval. Škoda, lebo vieme, že nám prichodí naplno bodovať, aby sme si minimálne udržali tú pozíciu, ktorá nám patrí. Takto sme stratili dva body,“ poznamenal borec, ktorý nastúpil vedno s Angelovičom na poste stopéra, čo bola menšia rošáda. Na otázku, či mu tréneri vyčistili žalúdok a vypočul si aj poznámky od spoluhráčov za svoj kiks, odpovedal, že menšie výčitky boli, ale futbal je aj o tom, že sa prihodia chyby a tak padajú góly.

 Lipany celkove nezahrali najlepšie ako vedia. Hlavne v prvom polčase to bolo obojstranne slabšie a neobjavili sa excelentné výkony. Lipany nastúpili so zmenami v zostave a hra príliš nešla. Na ťažkom teréne prevládali nakopávané lopty a následné súboje. „Hostia majú vysokých útočníkov, ktorí predlžovali loptu a my sme sa tiež orientovali na taký spôsob hry, ktorý nám nevychádzal. Bolo to preto obojstranne ťažkopádne. Po zmene strán sme vybehli na rivala, zaslúžene sme skórovali a až do vyrovnania sme mali priebeh duelu pod kontrolou. Portom prišiel ten nešťastný okamih, po ktorom sa hostia zatiahli pred svoju šestnástku  a získavali cenné minúty rôznymi spôsobmi. Slovom, bránili remízu ako sa len dalo. Nejaké možnosti sme mali, ale už sa nám nepodarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Myslím si, že hlavne do prestávky to nebolo pre diváka vôbec zaujímavé. Pokiaľ ide o hostí, domnievam sa, že nemali ani jednu vyloženú šancu. Škoda, že sme nehrali  to, čo sme si hovorili a nepredviedli sme nátlakový futbal . Skôr sme sa prispôsobili súperovi, pôsobili sme zakríknuto. Nakopávané lopty neboli účinné ani účelné.“

Zaujímalo nás, ako na mužstvo doľahla prehra vo V. Opátskom, či predsa len nespôsobila psychický útlm a otras v radoch Lipian? „Nemyslím si, práveže sme chceli dokázať, že jedna porážka nič neznamená a nemožno podľa nej posudzovať celú sezónu. Celý týždeň sme sa chystali na tento zápas, predošlú porážku sme hodili za hlavu.  Stále mienime odohrať čo najlepšie, vyhrávať a pohybovať sa v popredí, lebo aj druhé miesto môže v konečnom účtovaní mnoho znamenať.“ Takže už na preskočenie Krásnej asi príliš nemyslíte, skôr zrejme na to, aby ste neprišli aj o druhý flek, ktorý za istých okolností môže tiež znamenať radosť? „Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, lebo podchvíľou sa dejú všakovaké zmeny. Ani sami nevieme, čo sa ešte všetko môže stať. Krásna nám dosť ušla, naša strata je nemalá, no v každom prípade nás zaujímajú iba úspešné výsledky a to, aby sme odolali náporu Opátčanov. Tí nám doma ukázali, ako treba hrať – rýchle, priamočiaro, na veľmi dobrej úrovni. Hoci sme nezahrali nejako slabo, predsa sme narazili na rivala, ktorý predviedol podľa mňa najlepší futbal v súťaži,“ dodal P. Popovec, ktorého najviac mrzí v doterajšom priebehu jar strata v Giraltovciach a teraz proti Stropkovu. I napriek týmto mínusom je však po príchode z Pušoviec v Lipanoch spokojný a pochvaľuje si partiu na čele s  trénermi, pričom všetci  sú rovnako pozitívne naladení a spolupráca klape.