Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 05. 2016 o 10:57

Pocity sú skvelé, úspechy ma nabíjajú energiou

autor: Marián Škuba
1690x čítanéDávid Guba (AS Trenčín) obhájil titul i Slovenský pohár.

Futbalisti AS Trenčín obhájili majstrovský titul vo Fortuna lige a úspešnú sezónu zakončili ziskom double. V šlágri 31. kola najvyššej domácej súťaže triumfovali zverenci trénera Martina Ševelu na pôde konkurenčného ŠK Slovan Bratislava hladko 4:0 a odskočili svojmu rivalovi dve kolá pred koncom na nedostižných osem bodov. Z obhajoby titulu i Slovenského pohára sa teší aj Dávid Guba. A my sme tieto dojmy spokojnosti u odchovanca futbalu z MEdzilaboriec a Humenného v závere sezóny zisťovali.  

Prvotné oslavy trenčianskeho double sú skončené: Ako sa cíti Dávid Guba? Veľmi unavený? Cítim sa veľmi príjemne. Pocity sú to skvelé, len tak opísať sa to ani nedá, to musí človek zažiť. Unavený určite nie som, skôr naopak –  nabitý energiou z toho všetkého vôkol.

Oba dôležité zápasy rozhodli Trenčania so Slovanom. Začnime Slovnaft cupom. Ako hodnotíš finále? Finále bolo skvelé. Krásny štadión, pekná návšteva, skvelá atmosféra. Slovan mal brejkové situácie, ale myslím si, že zápas sme mali herne pod kontrolou my. Diktovali sme tempo, čo sa neskôr prejavilo aj troma gólmi.

Vnímal si, že súčasťou finále Slovnaft cupu bola trojica z nášho regiónu? Guba – Trenčín, Mucha – Slovan, Jenčura – náhradný rozhodca... Je to pekná vizitka. Pre mňa to bol pekný zážitok, samozrejme o to viac, keďže sme vyhrali a bol dôvod na radosť.

Poďme na Fortuna ligu. Rozhodujúci krok spravil AS Trenčín v stretnutí 31. kola na Slovane. Predtým s „belasými“ remíza 0:0, prehra 0:2 a naraz 4:0... – Boli sme pozorní a najmä efektívni. Vedeli sme, čo chceme hrať a taktika nám aj vychádzala. Slovan hral jednoducho, ale nič mu to neprinieslo, naopak my sme zápas zvládli po každej stránke a v predstihu máme titul.

Pod Trenčianskym hradom zažíva Dávid Guba iba samé futbalové úspechy – 2x titul, 2x Slovenský pohár... Keby mi to niekto vtedy povedal, neuverím mu, na druhej strane, prišiel som do klubu, kde sú veci nastavené na vysokej úrovni a funguje to. Stanovené dlhodobé ciele sa celému tímu darí plniť, čo je pre klub skvelá práca.

V sezóne 2015/2016 má zatiaľ bilanciu 23 zápasov / 1 071 minút. Ako to hodnotíš? Určite kladne. Samozrejme som chcel hrávať čo najviac, v tíme bola veľmi silná a kvalitná konkurencia, čo každého futbalistu núti posúvať sa herne vpred. Aj ja som sa rozvíjal, tešila ma každá možnosť, či to bolo na trávniku od začiatku alebo ako striedajúci hráč.

Ktorý zápas sa ti v sezóne najviac vydaril? – Ťažko vypichnúť iba jediný zápas, ale ak mám, tak asi pohárová odveta v Ružomberku. (pozn. autora: Ružomberok – Trenčín 0:1, gól: Guba)

Čo musí na trávniku Dávid Guba odviesť, aby bol tréner Ševela spokojný? – Chce odo mňa najmä, aby som bol efektívny pre tím, teda prihrávky alebo strelenie gólu, k tomu súboje jeden na jedného, šprintérske veci... Nič zložité, aby som hral jednoducho.

Tešíš sa už na záver sezóny? Na oddych? Teším sa, že si oddýchneme s partnerkou Kristínkou a synčekom Lucasom. Trošku viac sa im povenujem, lebo počas sezóny veľa času ozaj nebolo. Taktiež pôjdeme domov za rodičmi, lebo sú s vnúčikom málo, tak nech si to užijú. Aj s rodičmi chcem stráviť čo najviac času, stále ma veľmi podporujú, i keď spoločných chvíľ máme v poslednom čase dosť málo,“ dodal Dávid Guba, dvojnásobný futbalový majster Slovenska.

 

Snímka: Peter Jenčura a Dávid Guba.