V derby víťazstvo pre hostí zo Spišskej Belej

autor: František Bukovina
3452x čítané

Derby má veľký nádych rivality, je špecifické a väčšinou nemá favorita. Hráči sa navzájom poznajú a ide v nich hlavne o prestíž.

Zápas Veľkej Lomnice a Spišskej Belej z jesene sa skončil víťazstvom MŠK 3:2. Ale jeho víťazstvo sa vtedy nerodilo ľahko. Už v 15. minúte MŠK prehrával 0:2, no napokon zápas otočil vo svoj prospech a do tabuľky si pripísal tri body a víťazstvo 3:2.

Jarné odvetné derby sa odohrávalo v peknom a slnečnom počasí. Zápas mal ešte aj špecifickú príchuť súboja dvoch najlepších strelcov súťaže. Po 22. kole kanonieri oboch mužstiev mali na svojom konte zhodne po 23 strelených gólov. A tak sa čakalo či bude úspešnejší domáci P. Beller alebo hosťujúci A. Dunka. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim futbalistom, ktorí sa ujali vedenia už v 2. minúte. Autorom gólu bol Bednarčík.Rýchly gól, ktorý sme inkasovali, nám, paradoxne, pomohol. Začali sme tesnejšie brániť, osmelili sme sa a začali hrať svoju hru. Aktívita vyústila v 10. minúte do vyrovnávajúceho presného zásahu. Od tohto momentu sme boli na ihrisku lepším mužstvom. V strede poľa sme hrali aktívnejšie a náš súper sa spoliehal na rýchle protiútoky. Vytváral si z nich šance, ktoré ale nepremieňal. Naopak, my sme pred koncom polčasu otočili skóre vo svoj prospech. V druhom polčase sme kontrolovali hru a súpera sme do vážnejšej šance nepustili. Po peknej akcii sme v 75. minúte strelili tretí a rozhodujúci gól, čo nášho súpera definitívne zlomilo. Za predvedený dobrý a zodpovedný výkon naše víťazstvo bolo zaslúžené,“ povedal tréner MŠK Miroslav Barnáš. Strelecký súboj kanonierov napokon vyhral Dunka, ktorý prispel k víťazstvu hostí jedným presným zásahom. Domáci Beller sa do streleckej listiny nezapísal.

FK Veľká Lomnica - MŠK Slavoj Spišská Belá 1:3 (1:2)

Góly: Bednarčík - Dunka, Čarnogurský, Galschneider (vl.)

FK: Lang - Galschneider, Bukovina, Surma, Palguta, Neupauer, Tribula, Baláž, Beller, Fassinger, Bednarčík   Striedali: Kubík

MŠK: Duleba - Vida, Milaňák©, Jurčo, Gancarčík, Depta, Čarnogurský, Fias, Barnáš, Siska, Dunka  Striedali: Džadoň, Zacher, Neupauer, Zednikovič