Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 05. 2016 o 12:15

Keď plány dopadnú úplne naruby...

autor: Marián Škuba
1888x čítanéSnina – Lipany 0:5. „Skoby sme boli v zápase nezaangažovaní a súper nás vytrestal. Zaslúžili sme si to!“ – tvrdí František Hanc.

Ak mužstvo prehrá na ihrisku súpera hoc aj vyšším rozdielom, stále sa na to pozerá ináč, ako keď niekto dostane výprask pred vlastným publikom. A Sninčanom sa veru na svojom štadióne nedarí. V odvete stratili štyrmi prehrami už dvanásť bodov, pričom v ostatnom domácom dvojzápase to bolo Snina - Vyšné Opátske 0:3 a Snina - Lipany dokonca 0:5...

 

Novodobá história sninského futbalu takýto výprask nepamätá. Tréner František Hanc sa k nášmu návrhu rozobrať príčiny tejto prehry postavil chlapsky, vôbec nenamietal... Kedy sa teda zápas s Lipanmi zo sninského pohľadu definitívne zlomil?

- Tak, ako vyzerá naša celá sezóna, tak nevydarený bol aj tento zápas. Neboli sme spokojní s jesennou časťou, prenieslo sa to, až na malé výnimky, pozitívne „výstrely“ aj do jarnej odvety. Na tento zápas sme nastupovali nabudení, chceli sme odčiniť domácu prehru s Vyšným Opátskym, no dopadlo to naruby. Ak spomenúť naše šance, boli asi dve – za stavu 0:0 a neskôr pri 0:1. Akoby sme boli v tomto zápase nezaangažovaní, súper nás vytrestal. Za takýto výkon sme si to aj zaslúžili!

Vnímate prehru 0:5 ako zlyhanie kolektívu alebo rozhodli chyby jednotlivcov?

- Bolo to zlyhanie celého mužstva, všetkých, ktorí sa tam na dianí a hre podieľame. Táto sezóna je pre nás výsledkovo zlá, táto prehra to ešte podčiarkla. Keď sa nedarí, otočí sa všetko proti a to je teraz aj náš prípad.

Súťažný ročník 2015/2016 sa blíži k svojmu uzavretiu. Ostáva odohrať tri kolá. Sninčania vycestujú najbližšie do Sabinova, v poslednom 30. kole do Plavnice. Rozlúčka so svojimi divákmi ich čaká s Pušovcami (29. kolo, 5.6.2016)...

- Áno, ostávajú doma už iba Pušovce. Neostáva nám nič iné, len zachrániť, čo sa dá. Teda svoju reputáciu, meno, ktoré sme si dosť pošramotili. Diváci sú určite sklamaní, poopraviť to môžeme iba víťaznou rozlúčkou. Šport má aj nepríjemné stránky. Po rokoch, sezónach, keď sme sa vyhrievali v tabuľke tretej ligy hore prišiel zlý, nevydarený ročník. Netreba však blázniť, podľa mňa naopak zmobilizovať, dať sa dokopy. Futbal, aj šport všeobecne, je o tom, že vždy príde nová šanca. Pre nás to znamená nová sezóna, ktorá musí byť lepšia.

 

Snina – Lipany 0:5 (0:2)

Góly: 32., 43. a 63. Eliáš, 83. Gomoľa, 90. Blaško