Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 05. 2016 o 11:37

Tutovky neprekonateľným rébusom

autor: Pito
1491x čítanéNa druhý deň po prehre FC VSS Košice na ihrisku Nitry nastupovali druholigoví futbalisti Prešova na stretnutie proti Žiaru nad Hronom Dolnej Ždani a vedeli, že pokiaľ vyhrajú, vyhupnú sa opäť na čelo pelotónu v nadstavbovej tabuľke a urobia výrazný krok k prípadnému postupu. Lenže situácia sa znovu ešte viac zamotala, lebo Tatran už druhý raz po sebe nedokázal naplno zužitkovať výhodu vlastného prostredia. A tak vie, že v ďalšom kole, keď má voľno, bude musieť čakať na zaváhanie najväčšieho rivala. Pokiaľ Košičania vyhrajú, je rozhodnuté, pokiaľ nie, tak zelenobieli budú mať všetko vo svojich rukách v záverečnom vystúpení .

Kto predpokladal, že domáci súpera „zhltnú“ ako malinu, prerátal sa. Práveže hostia boli neraz rovnako nebezpeční ako východniari a taktiež mali navlas rovnako blízko k streleniu gólu ako Tatran. To, že nakoniec sa skóre nemenilo, treba prirátať na vrub výborným zákrokom brankárov alebo nemohúcnosti zakončovateľov. Divák videl naozaj neúrekom vzruchu pred oboma bránami a je paradoxné, že napriek plejáde šancí pred svätyňami siete zostali panensky nedotknuté.  Prešovčania zahodili aj naozaj viac ako tisícpercentné príležitosti, keď ani sólové nájazdy im nestačili na radosť a navyše pri pokuse Hrušku v druhom polčase hosťom pomohla žrď. Lenže tiež hostia môžu nariekať, lebo  neraz využili diery v obrane Prešova a brankár Talian musel viackrát čarovať. Takže spokojný mohol byť jeden aj druhý celok, že napokon neinkasoval, ale rovnako nespokojnosť lomcovala oboma tábormi, že nedokázali skórovať. Samozrejme, viac to mrzelo hostiteľov, ktorí premárnili už druhý zápas v rade a možno absencia čo len jediného gólu ich v konečnom rátaní bude  prenáramne škrieť.

Keď sme trénerovi Tatrana Stanislavovi Vargovi položili otázku, kedy naposledy zažil takéto – podľa jeho slov hrozné – pocity, tak sa zamyslel a po chvíli riekol: „Keď sme prišli o titul v poslednom kole.“ Vzápätí však pokračoval: „Stále je ešte šanca, veď nádej umiera posledná. Musím však povedať, že chlapci idú naplno na tréningu i v zápase, ale nejako  si nevieme získať priazeň šťasteny, zase sa nám otočila chrbtom. Možno futbalový Boh chce niečo iné, ale myslím si, že také niečo si nezaslúžia. Veď proti Nitre i Pohroniu sme mali toľko možností, čo za celú sezónu nie, ale lopta nie a nie skončiť medzi žrďami.“ Nuž, psychika je v týchto fázach kľúčová a ukazuje sa, že Tatran nie je natoľko zrelý, aby všetko bez problémov zvládol. Hlavne to, aby sa nepotkol v kľúčových dueloch tesne pred koncom. „Určite táto stránka podmienila naše výsledky. Divák nám aj zatlieskal, lebo herne to bolo dobré, ale čo z toho, keď tri body sa stali nedosiahnuteľnou métou. Hrať na krásu sa príliš neoplatí.“ Možno pri spätnom pohľade príde mnohým na um myšlienka, keby tak v kádri boli niektorí skúsení, čo odišli, možno by to s fazónu a hlavne úspešnosťou vyzeralo inak. „Skúsenosti sa nedajú ničím nahradiť, hrať v strede tabuľky a nie pod tlakom je niečo iné, ako a dotýkať postupu. Teraz to nie je o nohách, ale o hlave. Ten, čo to nezažil, nepochopí. Ide o celkom iný tlak, nohy inak fungujú. Veď to aj vidno na počínaní si niektorých celkov v nadstavbe, ktoré hrajú teraz oveľa lepšie než predtým. Ani my nehráme zle, ale nedávame ani tutovky.“ Nuž, Prešovčania sa teraz spoliehajú na to, že Pohronie aj v Košiciach podá rovnaký – ak nie ešte lepší - výkon ako proti nim.„Bodaj by to bolo podobné ako v prípade počínania si Nitry u nás a proti FC VSS,“ dodal S. Varga.