Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 06. 2016 o 14:49

Eufória oslabila koncentráciu

autor: Pito
3245x čítanéV predminulom kole sa vyriešila otázka postupujúceho z piatoligovej súťaže skupiny Šarišskej do IV. ligy. Keďže najväčší rivali zaváhali, bolo jasné, že na druhý deň Záhradné môže spečatiť svoju triumfálnu jazdu. Tak sa i stalo. Dalo by sa povedať, že nastalo tak predčasné vyvrcholenie ročníka. Postupová eufória určite spôsobila ošiaľ a ubrala z koncentrácie na ďalšie vystúpenia a to sa ukázalo ako limitujúcim faktorom pri ostatnom vystúpení lídra na ihrisku v Ražňanoch.

Favorit sa nestačil ani poriadne rozhliadnuť a už prehrával. Ba čo viac, do prestávky inkasoval ešte dva góly  a  vyzeralo to s ním hrozivo. Našťastie pre hostí gólostroj hostiteľov po zmene strán nepokračoval, neopakoval sa výprask, aký utŕžila predtým v tomto prostredí Stará Ľubovňa, no Záhradné stačilo v závere len skorigovať prehru, ktorá bola prvá v jarnom období súťaže. Boli sme zvedaví, čo si o tomto priebehu a porážke myslí tréner ŠK Marián Merkovský:

„Treba povedať, že chlapcom po spečatení postupu  spadol balvan zo srdca, opadlo to napätie, ktoré sprevádzalo boj o prvú pozíciu v pelotóne. V uplynulom zápase piati jednotlivci zo základnej zostavy dostali voľno a nastúpili aj tí, čo predtým nehrali pravidelne alebo vôbec neúčinkovali. Niektoré pozície boli preskupené, hlavne v zadnej línii zostal iba jeden stabilný futbalista a jedno s druhým to podmienilo náš výkon i výsledok. Kým si chlapci zvykli na nové posty, tak už sme umožnili súperovi, aby sa strelecky uchytil. Pravdaže, už žiadny tlak si zverenci nepripúšťali a pristúpili k zápasu benevolentnejšie než predtým. Avšak aj tento zápas bol na niečo dobrý. Hoci sme prehrali, nebolo to také jednoznačné, lenže nepremenili sme šance. Okrem toho v bráne sa objavil gólman, ktorý sa podrobil operácii – plastike predného krížneho väzu a nechytal rok.“Cez prestávku kouč si mužstvo povedalo, že takto to ďalej nemôže ísť. Urobili sa niektoré zmeny v rozostavení. „Druhý polčas bol už podstatne lepší z našej strany a mužstvo hralo tak, ako sme zvyknutí. Hralo sa na jednu bránu, lenže zahadzovali sme príležitosti. Niekedy v streľbe bolo viac chcenia ako kumštu. Keď človek najviac chce, tak vtedy sa obvykle nedarí a to bol i tento prípad. Nedá mi tiež nespomenúť, že terén bol katastrofálny, azda jeden z najhorších v tejto súťaži. Lopta skákala a nedalo sa hrať kombinačne.“

 Dotkli sme sa i tesnej výhry nad Koprivnicou v predošlom kole. „Po sobotňajších  výsledkoch Bardejova-Dlhej Lúky aj Demjaty sme vedeli, že v štyroch kolách nám prichodí získať bod, aby sme sa tešili z primátu. Posledný krok býva najťažší a to sme si uvedomili aj v tomto dueli. Tiež sme búšili, lenže sme sa predháňali v nepremieňaní šancí a preto víťazstvo bolo proti rivalovi, ktorý hral tvrdo, len tesné a chudobné. Nakoniec však dôvod na pripravované oslavy zostal.  V závere to bola naša exhibícia a divák si prišiel na svoje.„ M. Merkovský potom znovu zopakoval to, čo pred časom už povedal, že sa domnieval, že sa o postupe bude rozhodovať až v predposlednom kole. Záhradné však využilo už skôr stratu dychu rivala. „Možno si uvedomil, že kráčame od víťazstva k víťazstvu a nič neponechávame na náhodu. Chlapci boli vybičovaní a nadviazali na dobrú zimnú prípravu,  šliapali dôsledne a koncentrovane. Veril som mužstvu a vedel som, aké sú možnosti chlapcov. Nepredpokladal som však, že definitíva bude známa skôr a všetko bude v predstihu vymaľované. V záverečných kolách chceme potvrdiť našu pozíciu, lebo súťaž  treba čestne a dôstojne dohrať. Veď každý duel ide do štatistiky, histórie. Chceme umocniť naše ambície výhrami, aby sme nevyzerali pred inými tak, že to už neberieme vážne,“ dodal tréner Záhradného.