Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2016 o 10:45

Vydarená premiéra s prívetivou trinástkou

autor: Pito
2416x čítanéUrčite treba dať klobúk dolu pred tými, ktorí sa podujmú organizovať akcie pre mladých vyznavačov koženej. Tým viac, ak ide o podujatie určené pre túto pohybovú aktivitu dievčat. Preto treba veriť, že po premiére týkajúcej sa nevšedného a výnimočného Festivalu dievčenského futbalu, ktorá sa uskutočnila v prešovskom areáli Bowlingu pri trati, prídu k slovu v budúcnosti aj ďalšie kapitoly.

 Na rad prišli nádejné adeptky tohto športu vo vekovej kategórii U-11, pričom podujatie organizačne zastrešil Slovenský futbalový zväz v spolupráci s 1.FC Tatran Prešov. Na štartovacej listine figurovalo trinásť celkov, ale trinástka rozhodne nebola pre nikoho nešťastná. Zastúpenie malo deväť základných škôl z Prešova -  ZŠ Bajkalská, ZŠ Šmeralova, ZŠ Mirka Nešpora, ZŠ Prostějovská, ZŠ Mukačevská, ZŠ Sibírska, ZŠ Lesnícka, Cirkevná základná škola sv. Gorazda a ZŠ Šrobárová, ako aj ďalšie ZŠ z okolia - ZŠ Svinia, ZŠ Veľký Šariš, ZŠ Široké. Predstavilo sa i družstvo   REAL (zložené z hráčok 1.FC Tatran a ZŠ Vyšná Šebastová). Spolu sa na festivale zúčastnilo 115 dievčat.

Výsledky - družstvá: 1. REAL, 2. ZŠ Lesnícka, 3. ZŠ Šmeralova. Najlepšia strelkyňa: Eva Kovaľová, ZŠ Lesnícka, 7 gólov. Najlepšia hráčka: Majdáková, ZŠ Vyšná Šebastová. Súbežne s turnajom boli pripravené stanoviská s cvičeniami, kde si mohli mladé futbalistky oprobovať svoje futbalové a pohybové schopnosti s možnosťou vyhrať pekné ceny. Individuálne ocenenia získali - žonglovanie: Alexandra Bělunková, ZŠ Sibírska, vedenie lopty: Jana Jusková, ZŠ Bajkalská, streľba na presnosť: Sofia Dupkalová, 1.FC Tatran, člnkový beh: Lesana Luptáková, ZŠ Šmeralova.

Turnaj sa konal pod dohľadom Alexandry Biroóvej, koordinátorky ženského futbalu SFZ a za účasti trénerov z klubu 1.FC Tatran Prešov a žiačok 1.FC Tatran Prešov v kategórii U-15, ktoré získali titul majstra Slovenska v hale 2015/16.