Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2016 o 21:55

Titul Slovensku, šampiónom aj Jozef Baláž

autor: Marián Škuba
1603x čítanéMajstrovstvá Európy vo futbale starostov a primátorov.

 

Slovenskí starostovia a primátori sú najlepší vo futbale! Na III. majstrovstvách Európy nedali svojim súperom žiadnu šancu, vďaka čomu sa môžu pýšiť majstrovským titulom. Svoj podiel na tomto úspechu má aj Jozef Baláž, starosta obce Rovné. V uplynulej sezóne kanonier II. triedy ObFZ Humenné potvrdil svoje strelecké schopnosti aj na šampionáte. Slovákom pomohol k zisku zlatej medaily nielen výkonmi, ale aj piatimi gólmi.

 Ako sa Jožko Baláž dostal do nominácie tímu Slovensko I? – Pri Nitre sa najskôr konal prípravný kemp, na ktorý bolo cez regionálne ZMOS-y pozvaných takmer sedemdesiat starostov. Tam sa zrealizoval výber na majstrovstvá Európy. Napokon som sa dostal do A-mužstva, v „béčku“ bol z humenského regiónu Martin Meričko – starosta Lukačoviec, tiež tam bol ešte jeden starosta v vranovského okresu, mojim spoluhráčom v družstve bol aj starosta obce Vinné.

Ako hodnotíte šampionát po organizačnej stránke? – Bol zvládnutý super, na výbornú. Organizátori si dali záležať, aby všetko „klapalo“ tip-top. Na mysli mám tak príjemné prostredie, ako aj catering, teda starostlivosť o hráčov a výpravy vôbec.

Zápasová bilancia hovorí o piatich góloch. Bola teda spokojnosť aj na trávniku? – Určite je stále čo zlepšovať, ale zahral som si z chuti, padli aj nejaké góly, takže môžem byť spokojný. Čo sa hodnotenia týka, to nechám na iných, ale konečné umiestnenie potvrdilo, že cieľ sme splnili.

Mali Slováci iba najvyššie ambície? – Od prvého zápasu boli naše ciele postavené najvyššie. Chceli sme šampionát vyhrať a podarilo sa to.

Čo čaká slovenských futbalových starostov najbližšie? Naše šampionáty, Európy alebo sveta, sa organizujú súbežne s klasickými majstrovstvami Európy alebo sveta vo futbale. Teda najbližšie budú o dva roky a organizátorom by malo byť práve Slovensko.   

 

Šampionátu sa zúčastnilo dvanásť tímov, z troch skupín postúpilo do vyraďovacích bojov osem najlepších.  Majstrovstvá sa skladali z troch skupín, v ktorých mali svoje zastúpenie aj Česká republika, Ukrajina, Chorvátsko, Južné Tirolsko, Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko a Slovinsko.

 

Skupina A: 1. Česko I 9 18:3, 2. Ukrajina 6 15:7, 3. Chorvátsko 3 14:14 – 4. Južné Tirolsko 0 3:26;

Skupina B: 1. Taliansko 6 15:5, 2. Nemecko 6 10:8, 3. Rakúsko 6 7:15 – 4. Slovensko II 0 4:8;

Skupina C: 1. Slovensko I 9 26:3, 2. Poľsko 6 15:9 – 3. Česko II 3 8:13, 4. Slovinsko 0 2:26.

 

Výsledky Slovenska v skupine: Česko II 7:0 (Tomaško 2, Matušik 2, Baláž, Makeľ, Červenka), Slovinsko 13:1 (Tomaško 5, Pocisk 3, Baláž 2, Červenka, Matušik, Havran), Poľsko 6:2 (Tomaško 3, Pocisk 2, Jazrinský).

Štvrťfinále: Slovensko I – Chorvátsko 3:0 (Baláž 2, Tomaško), Taliansko – Nemecko 4:1, Česko – Rakúsko 10:1, Ukrajina – Poľsko 4:0;

Semifinále: Slovensko I – Ukrajina 2:0, Česko – Taliansko 2:4; o 7. miesto: Chorvátsko – Rakúsko 8:1; o 5. miesto: Poľsko – Nemecko 7:0; o 3. miesto: Česko – Ukrajina 7:1;

Finále: Slovensko – Taliansko 3:0 (Pocisk 2, Tomaško).

 

Konečné poradie: 1. Slovensko I, 2. Taliansko, 3. Česko I, 4. Ukrajina, 5. Poľsko, 6. Nemecko, 7. Chorvátsko, 8. Rakúsko, 9. Česko II, 10. Slovensko II, 11. Slovinsko, 12. Južné Tirolsko.       

 

Slovensko I: Jozef Baláž (Rovné), Brtáň (Košeca), Červenka (Ratkovce), Havran (Nová Baňa), Racsko (Kráľov Brod), Dúbravický (Nadlice), Matušík (Domaniža), Pocisk (Jablonec), Vladimír Púčik (tréner, Ružindol), Marko (Dubovany), Tóth (Žihárec), Dlugoš (Smolník), Janas (P. Bystrica), Klinovský (Krakovany), Sagan (Cífer), Tomaško (Gelnica), Tóth (Veľké Dvorníky), Šiška (Borovce), Hrčka (Horné Dubové), Macho (Šoporňa), Gogh (Veľké Úľany), Pomajbo (Modrovka), Jazvinský (Horné Lefantovce), Nemeček (Pusté Sady), Makeľ (Vinné).