04. 06. 2016 o 20:56

Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)

autor: Peter Cingel
1358x čítané

Domáci vstúpili do zápasu s chuťou a len vďaka dobre chytajúcemu Kolmokovovi prvý gól padol až v 27. minúte. Milunovic premenil pokutový kop a poistil si vedenie v tabuľke druholigových strelcov.

Prvá strela hostí prišla o minútu neskôr. Fábry len tesne minul Čikoš-Pavličkovu bránu. Bardejovský gólman sa zaskvel  v 33. minúte po šanci FC.  V závere polčasu sa mohol presadiť Sipľak, jeho dobrú hlavičku zneškodnil Kolmokov.

V úvode druhého polčasu boli aktívnejší hostia, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Skúsenejší a futbalovejší Bardejovčania však zvýšili úsilie a najskôr Verčimák a potom Milunovic po nezištnej prihrávke Gagnona zaistili tri body pre domácich. Diváci videli ešte niekoľko šancí na oboch stranách, ani jeden z brankárov však už loptu za svoj chrbát nepustil.

Bardejovčania vyhrali zaslúžene a rozlúčili sa so súťažným ročníkom 2015-16 víťazstvom pred domácim publikom. Aj napriek tomu, že sa museli zaobísť bez niekoľkých skúsenejších hráčov, boli kompaktnejším mužstvom. Partizán obsadil dobré 5. miesto a Marko Milunovic sa s veľkou pravdepodobnosťou stane najlepším strelcom druhej ligy.

Góly: 27., 63. M. Milunović (prvý z 11 m), 53. Balaj, 60. J. Verčimák. Rozhodovali: Vlčej - Benko, Ličko, ŽK  80. Verčimák - 26. Dunda, 374 divákov.

Partizán: Čikoš-Pavličko - Szaniszló (78. Ducár), Verčimák (82. Sova), Gagnon, Staš, Sipľak, Andraščík, Kuhajdík, Milunović, Makela, Šosták .

Galéria
Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:0)