Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 06. 2016 o 18:09

Dvojsečnosť rozhodujúceho kroku

autor: Pito
1601x čítanéNeskutočne napínavo sa vykryštalizoval záver nadstavbovej časti II. futbalovej ligy. Po tom, čo v predošlom kole Prešovčania nevyužili šancu na trhák a získanie veľkej výhody, keď doma remizovali s Pohroním, sa čakalo, ako na to zareagujú hráči FC VSS Košice. Tí mali všetko vo svojich rukách. Pokiaľ by nad Žiarom nad Hronom Dolnou Ždaňou vyhrali, tak by sa stali postupujúcimi medzi elitu. Lenže prehrali a preto „naservírovali“ ďalší mečbal práve zelenobielym. Tí môžu rozhodnúť o svojom triumfe, ak, pravda, v poslednom vystúpení zvládnu zápas so Sereďou.

Bod im nebude stačiť, lebo síce s Košičanmi majú lepšiu bilanciu vzájomných zápasov, no keďže Liptovský Mikuláš vo svojom poslednom zápase obstál práve v Seredi, dostal sa tesne pred Šarišanov a tí by pri prípadnej záverečnej  remíze a rovnosti bodov s Liptákmi doplatili na pravidlo o lepšej bilancii zo vzájomných zápasov. Kocky sú hodené a Prešovčania vedia, čo ich čaká.

Určite v ich tábore zavládla po uplynulom dueli Košičanov menšia eufória, lebo nádej na to, že budú mať ešte o čo hrať, bola pred duelom  približne 50:50. „Ja som nebol v Košiciach na zápase, ale niektorí chlapci tam išli a tak som mal informácie z prvej ruky. Pohronie podľa referencií dobre bránilo a predviedlo podobný výkon ako predtým u nás. Som rád, že sa splnili slová Mira Poliačeka, ktorý mi tvrdil, že Stredoslováci zabojujú aj proti FC VSS a pokúsia sa tak nepriamo pomôcť nám,“ rozhovoril sa kapitán Tatrana Patrik Jacko. Na otázku, do akej miery veril, že sa stane ešte malý zázrak a domáci nevyhrajú, odpovedal: „Stále som dúfal, že ešte máme šancu  a hoci Košičania mali šance, predsa nevyhrali a to nahralo do karát nám.“ Trošku vás ale zarmútil výsledok zo Serede, však? „Ťažko povedať. Máme to vo svojich rukách a je na  nás, ako s tým naložíme.“

V  predošlých dvoch domácich meraniach síl  zverenci trénera Stanislava Vargu nevyhrali. Popálili sa, ale zároveň je to možnosť aj na to, aby sa poučili z chýb, ktoré urobili.„Musíme urobiť všetko pre to, aby sme takúto obrovskú možnosť už nepustili z rúk. Proti Nitre sme zahodili šance, odohrali sme však dobrý zápas. Proti Pohroniu to bolo hektické, šance boli na jednej i druhej strane, podržal nás Jožko Talian a hoci sme boli smutní, že sme nevyhrali, predsa na druhej strane bolo fajn, že sme neinkasovali ani gól a neprehrali. Azda sa tak naplnia slová trénera, ktorý tvrdil, že možno práve zákroky nášho gólmana nám zachránia celú sezónu a  pomôžu prekliesniť cestu do najvyššej súťaže.“ Nuž, do rozhodujúceho duelu ešte zostáva pár dní a nie je čo závidieť hráčom Tatrana, lebo tlak na ich psychiku sa bude stupňovať doslova s každou hodinou. „Lepšie je, keď sa hrá, než čakanie na zápas. A navyše kľúčový.“ Rozhodne v spomínaných remízových súbojoch mladý kolektív z východu doplatil aj na menšiu skúsenosť. Pokiaľ tento  hendikep konečne preklenie, môže sa tešiť. Lenže stať sa môže i to, že predsa nezvládne okovy, ktoré súvisia s enormnou záťažou týkajúcou sa konečnej skvelej méty. „Ľudia si možno neuvedomujú, čo dokáže urobiť tlak na psychiku s hráčom. Lenže preto futbal hráme, aby sme sa vedeli dostať i cez takéto prekážky, vyhrávali podobné zápasy a dožili sa pekných chvíľ. Už v šatni po  výsledkovo nie najvydarenejšom stretnutí s Pohroním sme si s chlapcami v šatni hovorili, že sa rozhodne v poslednom kole a som rád, že tomu tak bude.“ Podľa P. Jacka proti Pohroniu už nefungovali ideálne nohy a hlavy neboli dostatočne  naštelované. Toho by sa mali Prešovčania zbaviť, ak sa nechcú dožiť veľkého sklamania  Okrem toho práve Sereď v prvom vzájomnom dueli nad Tatranom vyhrala. „Ukazuje sa,  že celky, ktoré nebojujú o postup, sú v obrovskej výhode. Lenže my musíme zlomiť aj túto skutočnosť a hrať tak, aby sme boli úspešní.“ Počas sezóny neraz si aktéri Tatrana poťažkali, že na zápasy chodilo málo divákov. Dá sa predpokladať, že v najbližší piatok bude štadión plný. Bude to výhoda či skôr nevýhoda? „Už v predošlých dueloch prišlo viac ľudí a sme  vďační za každého diváka, ktorý nás povzbudí. Pokiaľ podáme optimálny výkon, určite strhneme fanúšikov a hoci očakávame odpor a húževnatosť hostí, je na nás, aby sme urobili definitívny ťah,“ vyslovil presvedčenie stredný obranca Prešova.