Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 06. 2016 o 15:28

Parádna rozlúčka s vďačnými fanúšikmi

autor: Pito
2863x čítanéSkoro dva mesiace trvá víťazná séria trebišovských treťoligistov. Ťahajú šnúru ôsmich zápasov s plným bodovým ziskom a na jar stále nenašli premožiteľa. Veria, že to tak zostane do konca ročníka, hoci práve v záverečnom kole sa predstavia na ihrisku lídra a postupujúceho z Krásnej. Avšak divák sa môže tešiť na toto meranie síl, pretože vedúci celok narazí na ozajstnú a nenásytnú šťuku z tohto regionálneho elitného futbalového rybníka.

O tom, že hráči Slavoja sú stále pri streleckej i hernej chuti, sa naposledy presvedčili aj Stropkovčania. Kolektív MŠK Tesla si určite hladkú porážku rozdielom dvoch tried nezapíše za uši a bude na ňu v nedobrom iste  dlho spomínať. Pritom  po prvej polhodine sa zdalo, že hosťom sa nič „strašné“ nemôže stať. Rozhodne ani domáci hráči neočakávali, že konečný rezultát bude taký presvedčivý. Potom však pár minút pred prestávkou hostia inkasovali v tesnom slede dva rýchle góly a zlomili sa. “Najprv hostia poctivo bránili a my sme trpezlivo dobýjali ich bránu.  Po prvom a druhom góle sme už nadobro ovládli hru. Domnievam sa, že rival aj trošku rezignoval.  Hoci sme mali rešpekt pred súperom a treba si rovnako  vážiť kvalitu i silu Stropkova, tentoraz sme boli naozaj o poznanie lepší a naše víťazstvo mohlo byť i podstatne vyššie. Zahodili sme ešte niektoré ďalšie možnosti, naopak, Stropkov mal iba jednu vážnejšiu príležitosť na skórovanie,“ rozhovoril sa skúsený člen domáceho kolektívu Tomáš Opiela. Po zmene strán hostitelia svoj výkon ešte vystupňovali, pridali ďalšie štyri zásahy a ulahodili oku diváka. „Hovorili sme si, že si treba užiť tento zápas. Sme radi, že sme sa s našimi priaznivcami rozlúčili v poslednom domácom vystúpení takýmto spôsobom. Celkove nás chodilo povzbudzovať s pribúdajúcimi kolami čoraz viac priaznivcov. Predtým nám možno mnohí neverili, že sa na jar naštartujeme v takomto tempe, ale akonáhle pribúdali úspešné výsledky, tak sa to premietlo i do návštevnosti na našom štadióne.“ Zaujímavosťou stretnutia boli dve premenené penalty a aj to, že Trebišov rozleptával gólmi odpor rivala v pomerne pravidelných niekoľkominútových intervaloch.  Taktiež bolo nezvyklé, že v bráne sa neobjavil Giertl, ale Kolbas, ktorý si udržal čisté konto.

Nuž, oproti jeseni, keď Zemplínčania patrili medzi nevýrazných účastníkov, prišiel v druhej časti ročníka totálny obrat k lepšiemu. Spôsobil to nástup nového trénera Martina Urbana, ako aj zmeny na súpiske. Medzi nové tváre patrí práve tiež Tomáš Opiela, ktorý prišiel do Slavoja z Borova, kde účinkoval  v okresných zápoleniach. „Dlho som rozmýšľal nad tým, či prijmem ponuku. Prvé mesiace boli náročné, lebo nie je jednoduché po práci cestovať na tréningy či zápasy. Postupne som sa do toho dostal. Všetko v Trebišove je všetko super vrátane partie aj kouča a som rád, že som si privykol na vyššie nároky hlavne po fyzickej stránke. Musel som si osvojiť náročnejšie tempo zápasov,  iný rytmus hry a ťažšie tréningy,“ uviedol matador, ktorý zalovil v pamäti pri otázke, kedy si naposledy zahral podobnú súťaž. „Bolo to v Čani a to je veru už pekná kôpka rokov dozadu.“ A prekvapila vás aktuálna úroveň III. ligy? „K tomu by som sa nejako obšírne nerád vyjadroval. Azda len toľko, že v minulosti to bolo vari i o čosi náročnejšie. Ak futbalista pracuje a zároveň aj hrá, úroveň zápolení sa automaticky znižuje. To je môj názor,“ riekol Tomáš Opiela.