Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 06. 2016 o 11:32

FK Humenné slávi postup s predstihom

autor: Marián Škuba
2571x čítanéZ favoritov vyhral iba jeden, a tak otázka víťaza 5. ligy (sk. Vihorlatsko-Dukelská) je zodpovedaná.

Po 29. kole je meno postupujúceho známe, miestenku do štvrtoligovej spoločnosti má vo vrecku FK Humenné. Vývoj v tabuľke i predzápasové prognózy nasvedčovali, že definitíva padne až po poslednom kole. Napokon je sezónna ouvertúra v otázke postupu už bezpredmetná.   

Humenčania cestovali na zápas do Hanušoviec. Prvý celok tabuľky sa predstavil na ihrisku posledného a papierové predpoklady sa rýchlo začali napĺňať. Za 13 minút bolo 0:3, na polčasovú prestávku odchádzali mužstvá do kabín za stavu 1:6, po obrátke ešte Humenčania dva góly pridali. „Predzápasová príprava bola tradičná, no kvôli minulotýždňovému zaváhaniu sme k zápasu pristúpili obozretnejšie. Od prvej minúty sme chceli výsledok rozhodnúť, určiť víťaza, aby sme predišli zbytočnej nervozite,“ poznamenal Martin Polák na margo víkendovej humenskej ľahkej „jazdy“.

Tak, ako sa očakávalo, že FK Humenné zaboduje naplno v Hanušovciach, ako „tutovka“ sa zdalo víťazstvo Ptičieho doma nad Kamenicou n/Cir. Ptičania dýchali na humenský chrbát iba s jednobodovou stratou. Ich zakopnutie 0:2 bolo prekvapením aj pre tábor lídra. „Počas polčasovej prestávky nám hlásili tento zaujímavý stav, no vôbec sme tomu nechceli veriť. Žeby malo Ptičie doma prehrať sa nám zdalo nemysliteľné, boli sme v mysliach nastavení na situáciu, že boj o postup sa vyhrotí až do posledného kola. Ani po zápase sme tieto správy dlho nebrali vážne, až sami sme si ich pravdivosť preverovali,“ konštatoval manažér FK Humenné.

V novom súťažnom ročníku sa FK Humenné predstaví v štvrtoligovej spoločnosti. Postup je naplnením cieľa, ktorý si klub vytýčil do jarnej odvety. „Napätie boja o postup už opadlo, samozrejme domácu rozlúčku so Sedliskami chceme zvládnuť, zápas vyhrať. Ak sa vrátim na začiatok, mužstvo sa začalo skladať dva týždne pred sezónou, vtedy sa viac rozprávalo o konsolidácii a stabilite kádra. Po zimnej príprave sme už s útokom na postupové miesto naberali odvahu, bol to náš vytýčený cieľ, ktorý sme zvládli,“ dodal Martin Polák.

 

Hanušovce - FK Humenné 1:8 (1:6)

Góly: 38. M. Horvat - 12., 13., 42. a 46. D. Legdan, 5. a 51. P. Jurov, 40. P. Vasiľ, 45. C. Vasiľ.