Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 06. 2016 o 11:04

Prešov sa hotuje na erupciu – bude to výbuch radosti?

autor: Pito
2776x čítanéVypukne v piatok v Prešove gejzír futbalovej radosti alebo naopak sa nálada zahalí do čierneho flóru? Túto otázku si kladie každý, kto sleduje dianie v II. lige. Hovorí sa, že bič plieska na konci a hráči domáceho Tatrana by naozaj chceli zaplieskať poriadne, aby sa tešili oni, a nie konkurencia. Zelenobieli vedia, že jedine výhra ich posunie medzi elitné zápolenia, kde by sa ocitli po troch rokoch.

  Šarišania už mohli rozhodnúť o svojom triumfe skôr, ale nezvládli podľa želania predošlé vystúpenia pred svojimi fanúšikmi proti Nitre i Žiaru nad Hronom Dolnej Ždani, keď zhodne len remizovali. Nie je však jednoduché dokráčať na Olymp, hoci sa vrchol zdá naozaj blízko a je na dosah. Presvedčili sa o tom mnohé a oveľa vyspelejšie kolektívy. Hoci už dávnejšie rezonuje v prostredí tímu myšlienka nepripúšťať si nadbytočný tlak, ten je stále permanentný a drvivý s blížiacim sa záverom ročníka. Najväčším súperom východniarov bude v zápase proti Seredi nie samotný rival na druhej polovici ihriska, ale vlastná psychika a zodpovednosť za výsledok. Zvládne to mladý kolektív, alebo aj do tretice zahodí jedinečnú príležitosť prebojovať sa do najvyššej súťaže?

Prešovčania sa pred pár dňami už pomaly lúčili s myšlienkou, že sa dočkajú ešte mečbalu, ale zakopnutie FC VSS Košice im naservírovalo možnosť na definitívne rozuzlenie. „Prekvapivý výsledok z Košíc nás určite potešil a vrátil nám nádej dostať sa napokon na prvé miesto. A či nás zarmútil výsledok zo Serede, kde dominovali Liptáci? Nuž, podstatné bolo, čo sa odohrá u susedov, lebo pokiaľ by to oni zvládli, tak by už nebolo čo riešiť,“ podotkol asistent trénera Prešova Ján Karaffa. Nuž, v ostatných kolách to pripomínalo skôr grotesku, keď ašpiranti si nechtiac odovzdávali pomyselný postupový štafetový kolík. Bili sa dvaja kohúti -  Prešovčania a Košičania, no nie je vylúčené, že napokon sa bude tradovať iný Tatran – z Liptovského Mikuláša. Kocky sú hodené a na ťahu sú zverenci trénera Stanislava Vargu.  Príprava na vystúpenie proti Seredi sa konala s obvyklým scenárom, realizačný tím nič podstatné nemenil.„Aj duely, ktoré nám výsledkovo nevyšli, sme zvládli po hernej stránke dobre, lenže množstvo šancí nám odplávalo. Pracovali sme na tom, aby sme  zdvihli sebavedomie hráčov a odbremenili ich od neúprosného tlaku. V tomto smere na mentálnej príprave sa podieľal aj generálny manažér klubu Marek Trávniček, ktorý má v tomto smere skúsenosti.“

 Pokiaľ hostitelia budú chcieť naplno bodovať, musia sa popasovať hlavne s absenciou neskúsenosti. „Viacerí chlapci nedávno kopali iba tretiu ligu v rezervnom tíme. Zverenci sú však dobre pripravení a rozhodne tvrdá práca, ktorú sme vedno s kolektívom absolvovali počas dvoch ročníkov, čo sme so Stanom Vargom vo funkcii. Teraz by malo prísť vyvrcholenie činnosti.“ Určite sa nedá očakávať, že Tatran vybehne na pľac ako šelma a súpera za pár minút  rozhryzie. Pokiaľ však nebudú domáci dlho čakať na gól, tak by ich to malo nakopnúť k razantnému kroku. „Veríme, že konečne sa na nás usmeje šťastie, hoci vo výsledkoch Košičanov sme si ho zase aj užili. Sereď je však nevyspytateľná, zápas v jej prostredí, kde sme prehrali, bol náročný, domáci hrali dobre a iste nás potrápia aj najbližšie. Domnievam sa, že sme však dostatočne poučení a budeme sa vystríhať niektorých nedostatkov, ktoré by nám mohli zahatať cestu hore.“ Hráči majú natrénované, vedia, čo majú robiť, lenže n ihrisku je to v ich moci, ako si poradia s možnosťami a ustoja nápor v hlave. V kľúčových okamihoch sa nemôžu spoľahnúť na nikoho, len na seba. „Čistá hlava bude najdôležitejšia, som však  stopercentne presvedčený, že to už zvládneme a vyhráme zápas i súťaž a všetci, ktorí nám drukujú, budú spokojní,“ dodal Ján Karaffa.