Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 06. 2016 o 13:05

Dorastenci Spišskej Belej postúpili do 2. ligy

autor: František Bukovina
4106x čítanéBelanskí dorastenci sa môžu radovať. Po roku sa vracajú späť do 2. dorasteneckej ligy. Sezónu 2015/2016 odohrali v 3. lige VsFZ (v skupine Podtatranskej), ktorú suverénne vyhrali. Počas celej súťaže prehrali iba jediný zápas a zaevidovali si vysoko aktívne skóre 118:16.

Sezóna 2015/2016 z pohľadu trénera dorastencov MŠK Milana Zachera.

Od začiatku súťažného ročníka sme kládli dôraz na postup do II. ligy. Máme v mužstve futbalovovyzretých chlapcov, ktorí zbierajú skúsenosti už aj v mužských súťažiach, čo je pre ich futbalovú kariéru len pozitívum. Faktom je, že v ťažších zápasoch títo hráči potiahli mužstvo a ukázali, že sú ozajstní lídri. Samozrejme potenciál a talent v mužstve je, len treba na ňom pracovať.“

 

Tak teda po roku opäť 2. liga, ktorá je ale oveľa náročnejšia na kvantitu aj kvalitu hráčov. Budete konfrontovaní s dorasteneckými družstvami silných futbalových klubov z celého východného Slovenska.

„Vieme, že 2. liga je kvalitatívne niekde inde ako súťaž, z ktorej sme postúpili. Avšak v 2. lige nie sme úplní nováčikovia. Vieme, čo môžeme od tejto súťaže  očakávať. Tak ako tréneri, aj hráči nemôžeme mať veľké oči, že po postupe urobíme nejakú veľkú dieru. Ale si myslím, že v súťaži budeme dôstojne reprezentovať FK aj mesto."

 

Ako to vyzerá pred novou sezónou v MŠK s hráčskym kádrom dorastencov?

"V letnej príprave začneme od piky. Musíme zlepšiť tréningový proces vzhľadom na dochádzku a hlavne disciplínu hráčov. Musíme zlepšiť aj hernú činnosť jednotlivcov, ako aj herný prejav celého družstva. U starších dorastencov nám odchádzajú traja hráči, tých doplnia niektorí chlapci z mladšieho dorastu. Máme v pláne dať dokopy aj mladší dorast. Uvidíme, koľko hráčov končí u starších žiakov. Taktiež vyskúšame aj nejakých nových chlapcov z okolia. Vieme, že táto súťaž hráčov posunie určite výkonnostne vyššie, z čoho môžeme v budúcnosti  čerpať v mužských kategóriách.  Letná prestávka je veľmi krátka. Zatiaľ sa tešíme z postupu, ale myslíme už aj na začiatok letnej prípravy. Chlapcom aj touto formou chcem ešte raz poďakovať."

 

Poďakovanie za dosiahnutý úspech patrí hráčom a klubovým funkcionárom MŠK. Počas sezóny 2015/2016 MŠK reprezentovali: Nikolas Brixi, Samuel Zednikovič, Igor Knieszner, Michal Talár, Miroslav Buxár, Matúš Štefaňák, Tomáš Tomala, Andrej Gallik, Adrián Lizák, Adrián Hradický, Filip Gallik, Kristán Hudaček, Erik Jurčák, Marek Knieszner, Sebastián Strišovský, Branislav Tetemonte, Kristián Britaňák, Alexander Lopatovský, Ján Neupauer, Samuel Talár, Daniel Hohol,  tréneri – Milan Zacher, Dušan Boleš, Marcel Novoroľník, vedúci družstva – Vladimír Hoffman, lekárka družstva Nikola Závadská.