15. 06. 2016 o 10:13

Zase si oprobovali zradnosť druhého polčasu

autor: Pito
2999x čítané

Športová česť by nikdy nemala opustiť šatňu žiadneho futbalového kolektívu. Prejaviť by a mala aj vtedy, keď už je záver sezóny a mužstvo nebojuje o postup či zostup. Každý duel má totiž svoj význam a nejde len o štatistické zápisy. Koniec koncov prestávka medzi ročníkmi pominie skoro a fanúšik má dobrú pamäť aj v prípade, keď zistí, že aktéri čosi odflákli. S týmto vedomím nastupovali na záverečné kolo regionálnych súťaží samotní protagonisti. V domácom prostredí sa chceli príjemne rozlúčiť so svojimi priaznivcami, hostia zase nehádzali flintu do žita a preto na mnohých štadiónoch bolo sa na čo pozerať. I v Kračúnovciach, kde sa vo štvrtoligových zápoleniach v skupine Sever predstavili Raslavice.

Hovorí sa, že koniec dobrý, všetko dobré a v prípade kolektívu OFK Tatran to platí určite. „Pre nás je to derby so všetkým, čo k tomu patrí. Napriek množstvu žltých kariet nehralo sa zákerne, niekedy išlo o dohrávanie súbojov, avšak väčšina kariet bola za rečnenie,“ rozhovoril sa tréner hostiteľov Jozef Motýľ. Nuž, rozhodca bol v permanencii, veď ukázal dovedna desať žltých, podstatné však bolo, že na svoje si prišli diváci, ktorí videli päť gólov, zaujímavý scenár a dramatický záver. Stretnutie malo náboj od začiatku až do konca. Do prestávky boli lepší hostitelia, po zmene strán poľavili, čo využili hostia za krátky čas vyrovnali. „Neboli sme koncentrovaní celých deväťdesiat minút, raz sme boli hore, potom zase dolu, ale nakoniec sme to zvládli. Súper dokázal svoju kvalitu, v prvom polčase pri vyrovnanom priebehu my sme šance využili, hostia však nie. Ešte sme mohli náš náskok i zvýšiť. Aj hostia hovorili, že keby bolo 3:0, asi by to bolo už jednoznačnejšie pre nás. Po prestávke rival nabehol nabudený na ihrisko a za pár minút bolo vyrovnané. Raslavičania v tomto úseku ovládli hru, v tejto dvadsaťminútovke sme sa nedostali príliš k slovu, až postupne sme eliminovali aktivitu hostí. My sme sa spoliehali na brejky, jedna situácia po štandardke nám našťastie na konci duelu vyšla. Zápasu by viac možno pristala remíza, vyhrať chcel jeden i druhý tím, určite priebeh duelu bol živý, zaujímavý.“ Inak, pred časom sa Kračúnovciam prihodilo tiež čosi podobné, že do prestávky hladko viedli, ale po nej akoby uťal. Bolo to v zápase proti Medzilaborciam, keď po prvom polčase bolo 3:0, no konečný stav 3:2 naznačil, že druhý polčas bol úplne iný. „Vždy je to o tom, ako hráč pristúpi k povinnostiam. Nikdy sa nedá myslieť na to, že sa už nič nemôže stať. My sme celok, ktorý dokázal každého potrápiť, ale aj s každým zaváhať. Presvedčili sme o tom v niektorých meraniach síl. Pokiaľ ochabla aktivita v prvom či druhom polčase, tak sme strácali pôdu pod nohami,“ uviedol lodivod J. Motýľ.

Naznačil však, že oproti vlažnému rozbehu v jarnej fáze neskôr predsa sa mužstvo spamätalo, prebudilo. Kouč naznačil, že to bolo i stabilizovanou zostavou, ktorá sa len minimálne obmieňala.  „Sme radi, že druhá časť jari nám vyšla, veď z ôsmich zápasov sme len raz zostali na štíte súpera. Otočilo sa to, výkony išli hore a to sa prejavilo aj v umiestnení. Veľkým prínosom bol návrat Galika, ktorý bol pracovne zaneprázdnený. Odvtedy, ako sa ukázal v akcii, začalo sa nám dariť a bodovali sme už i v domácom prostredí. Možno bola chyba aj na moje strane, keď som skúšal rôzne varianty pri skladaní zostavy. Potom som sa rozhodol pre novú dvojicu útočníkov a tá potom spoľahlivo ťahala,“ dodal lodivod Kračúnoviec.