Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 06. 2016 o 11:18

Sninčania sa potrebujú prebudiť zo zlého sna

autor: Marián Škuba
2657x čítanéS Františkom Hancom, (ex)trénerom a manažérom MFK Snina.

Súťažný ročník 2015/2016 je už minulosťou. Na najvyššom poschodí regiónu pod Vihorlatom futbalovo účinkuje treťoligová MFK Snina. Aktuálne 13. miesto je oproti uplynulým sezónam ústupom z pozícií, očakávaní bolo viac, než je súčasná miera spokojnosti. Podrobnejšie sa s nami na sninskú futbalovú jar pozrel František Hanc, manažér klubu a tréner A-mužstva, ktorý však tri kolá pred koncom sezóny kormidlo odovzdal.

Pred štyrmi rokmi ukončila Snina sezónu v tabuľke na 2. mieste. Ostatná sezóna má resumé z 13. miesta. V čom hľadať hlavné príčiny?

Nehodnotím to tak, že sa MFK Snina futbalovo posunula dole. Až na túto sezónu sa sninský futbal pohyboval na špici 3. ligy a potvrdzoval svoje postavenie dobrým herným prejavom, o čom svedčil aj divácky záujem. Sezóna 2015/2016 úspešná nebola, príčiny vidím najmä v tom, že sme nedokázali veci, ktoré fungovali v prípravných zápasoch a tréningovom procese preniesť do majstrovského zápasu.

 

Sezónu 2015/16 sme označil sa nevydarenú, zlú. Dajú sa nájsť aj nejaké pozitíva?

Hľadajú sa veľmi ťažko. Ja dúfam, že z toho, čo bolo sa hlavne poučíme a už sa to nezopakuje. Všetci v klube spravíme preto maximum.

 

Medzi zimné posily patrili Skvašík - Kočan. Ako ste bol s nimi spokojný? Ostávajú v MFK Snina aj naďalej?

Skvašík potvrdil svoje kvality, škoda, že mužstvu to nešlo podľa predstáv, určite aj jeho prínos by bol ešte väčší. Kočan začal po ťažkom zranení, ale v závere sezóny už hral a do budúcna si od neho veľa sľubujeme. O obidvoch hráčov máme v klube záujem.

 

Ako vnímate postupné omladzovanie kádra, stavanie výhradne na svojich odchovancoch?

Taká je filozofia klubu - stavať na odchovancoch a v tom budeme pokračovať. Nedelím hráčov na starých a mladých, rozhodujúca je výkonnosť, nie vek.

 

Ktorý zápas odvety bol svetlou výnimkou?

Herne to nebolo ono, vlastne celú jar sme bojovali sami so sebou a dôležitosť bodov nám ešte viac zväzovala nohy.

 

Ktorý naopak zlým snom?

Celá sezóna bola ako zlý sen, ja dúfam, že od prvého kola nového súťažného ročníka sa z neho prebudíme.

 

Tri kolá pred ukončením sezóny došlo na lavičke treťoligistu MFK Snina k zmene. Duo František Hanc – Marek Lukáč sa vzdalo činnosti pri „áčku“, kormidlo prebral Pavol Diňa.

Rozhodol som sa tak preto, že som si nevedel sám pred sebou tieto výsledky vysvetliť a obhájiť. Mužstvo bolo to isté, čo minulého roku, chlapci chodili na tréning, absolvovali prípravný proces, zmien teda bolo málo. Takže bolo to v mojom vnútri, nájsť odpoveď na otázku, prečo je to tak. Naštartovať mužstvo psychicky sa zvykne podariť zmenou trénera, keďže naše výsledky v sezóne boli zlé dlhodobo, rozhodol som sa k tejto variante. Tri sezóny to fungovalo, teraz to boli iba záblesky, sezóna ako celok sa nám nevydarila. Trochu som si musel od toho oddýchnuť, ako sa hovorí, mal som toho miestami plné zuby, výsledky nešli, takže hľadal som spôsob, ako z tejto situácie mužstvo vyviesť von.

 

Záver sezóny viedol na lavičke Pavol Diňa. Aký je súčasný stav? Je pozícia voľby trénera stále nejasná?

Trénerom ostáva Pavol Diňa.

 

Kedy je v pláne začiatok prípravy?

V pondelok 27. júna.

 

Rátate v lete s posilnením kádra alebo opäť najmä s príchodom mladých hráčov?

Som presvedčený, že káder je dobrý, čo potvrdzoval v predošlých sezónach. Pohyb v mužstve riešiť budeme, určite nejaký nastane.

 

Ostávate výlučne v pozícii manažéra alebo sa bude venovať v štruktúrach MFK Snina aj trénovaniu?

Ostávam v pozícii manažéra, čo mi zaberá dosť času a po dohode v klube sa popri tom budem venovať kategórii U-11.