Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 06. 2016 o 11:32

Medzi ocenenými aj humenská legenda - Pavol Roman

autor: Marián Škuba
1506x čítanéCena za rozvoj a podporu športu v oblasti futbalu a šírenie dobrého mena humenského futbalu doma i v zahraničí.

Na základe Uznesenia Mestského zastupiteľstva v Humennom, č. 115/2016, boli ocenení Dominika Karchová, cenou Športovec roka za vynikajúce výsledky dosiahnuté na domácich a zahraničných súťažiach v kickboxe; ŠK Laborec Humenné – nohejbalové družstvo, cenou Športový kolektív roka za úspešnú reprezentáciu mesta Humenné doma i v zahraničí a za dosiahnuté vynikajúce športové úspechy v nohejbale; Pavol Roman, Cenou za rozvoj a podporu športu v oblasti futbalu a šírenie dobrého mena humenského futbalu doma i v zahraničí.

 

Pavol Roman (nar. 1954), rodák z Udavského, je humenská futbalová legenda. Svoju kariéru začínal ako žiak v roku 1968 v Humennom pod vedením trénera Jána Adamova. Od roku 1970 až do roku 1973 pôsobil v dorasteneckom mužstve u trénera Jozefa Melka, odkiaľ bol následne preradený do A-mužstva. V „áčku“ Chemlonu Humenné pôsobil až do roku 1987, počas svojej aktívnej futbalovej kariéry odohral za Humenné viac ako 300 zápasov v 1. Slovenskej národnej lige a pravidelne sa objavoval v anketách o najlepšieho športovca okresu. Po ukončení aktívnej kariéry pôsobil ako futbalový tréner a v rokoch 1993 - 1994 postúpil s družstvom staršieho dorastu do 1. dorasteneckej ligy.  V súčasnosti je asistentom trénera FK Humenné.

 

„Ocenenie som prijal s veľkou pokorou, pretože takéto momenty sa neudejú v živote človeka každý deň či každý rok. Vnímam to ako odmenu sa časy strávené v drese Chemlonu Humenné alebo na lavičke pri výchove mládeže. Ďakujem pani primátorke a poslancom Mestského zastupiteľstva v Humennom za udelenie ocenenia. Chvíle slávnostného aktu som si s manželkou príjemne užil. Hlavou mi prebehlo veľa spomienok, od trinásťročného žiačika na ihrisku pri Mlyne celá kariéra až do tridsiatich troch rokov, vynímajúc dva roky vojenčiny. Veľa zápasov, víťazstvá, góly, dobrá partia, i keď prišli aj ponuky z klubov vyšších súťaží, ostal som verný Humennému. O to viac si ocenenie vážim,“ konštatoval Pavol Roman, ktorý má už ako dedko športových nasledovníkov. A týka sa to aj futbalu. „Vnúčik Timko sa venuje futbalu, v kategórii U-10 u trénera Jožka Valkučáka, vnučka Karin je mladou tenistkou a už dosahuje prvé pekné úspechy. Chcel by som, aby sa venovali v živote aj športu, ktorý už mladého človeka naučí morálno – vôľovým vlastnostiam. A Timkovi vo futbale samozrejme pomáham, tento šport je mojou srdcovkou,“ dodal ocenený Pavol Roman.     

 

Foto:

Futbalové trio. Zľava Jozef Valkučák, Pavol Roman a Timko Roman s trofejou pre FK Humenné (víťaz 5. ligy).