Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 06. 2016 o 20:06

Čo stačilo včera, bude zajtra už málo

autor: Pito
2822x čítané



Ako posledný začal s prípravou na novú sezónu najvyššej futbalovej súťaže, pochopiteľne, Tatran Prešov ako nováčik. Zelenobieli si vybojovali postup v čase, keď už ostatní prvoligisti odpočívali. Šarišania majú teraz krátky čas na dôsledné zocelenie šíkov a spoliehať sa budú znovu na osvedčený káder mladíkov, čo vybojoval postup.

Medzi nich patrí aj obranca Jakub Bartek, jeden z dvoch aktívnych mušketierov, ktorí absolvovali neslávne známy posledný zápas medzi elitou pred tromi rokmi s Trnavou, ktorý rozhodol o vypadnutí východniarov. „Dúfam, že už nič podobné nezažijem a stále mi futbal prinesie iba pozitívne momenty,“ poznamenal tento borec, ktorý si oproboval vedno s P. Jackom na vlastnej koži, aké je bolestivé vypadnúť.

„Proti Seredi, keď sme vyhrali a splnili sme si veľký cieľ, to bolo krásne, pre takéto momenty sa oddá hrať futbal. Určite každý podobný duel, v ktorom  ide o postup či udržanie sa, je náročný. Pre mňa bol ťažší súboj so Sereďou, na nešťastný zápas Trnavčanmi som už zabudol, vôbec som na to nemyslel. To, že sme postúpili, bolo výsledkom práce v celej sezóne a toho, že sme išli cieľavedome od zápasu k zápasu vez veľkých slov, ale o to s väčším odhodlaním,“konštatoval borec, ktorý mimochodom ofenzívnym, spoluhráčom ukázal, ako treba premieňať možnosti, keď Sereď načal svojím zásahom po rohovom kope a dokonca mohol dať aj hetrik z podobných situácií. „Ideme všetci spoločne, jeden za všetkých, všetci za jedného a táto devíza nám určite zostane aj v novom ročníku v náročnejších zápoleniach. Ukázali sme, že keď sme nabudení, tak si môžeme trúfnuť na každého. Popri tom si ceníme aj stúpajúci záujem divákov a určite bude chvályhodné, pokiaľ budú fanúšikovia chodiť v hojnom počte aj v nastávajúcom ročníku. Veď futbal hráme pre priaznivcov a pre nich chceme byť stále úspešní,“ konštatoval nádejný hráč, ktorého pred časom zabrzdili zdravotné problémy a tie mu prekazili sľubnú kariéru, ktorú vyšperkoval pred časom aj nomináciami v slovenskej dvadsaťtjednotke.„Rok som bol mimo, krížny väz v kolene prešiel plastikou. Teraz som rád, že mi zdravie slúži a vrátil som sa do kolektívu,“ poznamenal hráč, ktorí patrí do skupinky tých, ktorým končí v tomto mesiaci zmluva v Tatrane. „Predtým som neriešil moju budúcnosť, nepozeral som sa dopredu, ale sústreďoval som sa na záver bojov o postup a už som sa tešil na dovolenku s priateľkou, ktorú sme si naplánovali pri mori.“ Samozrejme, ambíciou trénerov i funkcionárov je, aby káder zostal pokope a kontrakty predĺžili aj tí, čo boli v akcii dosiaľ vrátane J. Barteka. Ten sa už teší na nové výzvy a meranie síl so zvučnými súpermi.

„Po odmlke príde do Prešova najvyššia súťaž, kvalitné tímy, zvučné mená a to bude iste lákadlom pre diváka. Pravdaže, aj pre nás, aby sme obstáli v náročnej konkurencii. Lenže musíme aj my byť lepšie pripravení, vyspelejší, zrelší, aby sme sa presadili. Motivácia je značná, veď ambíciou každého nováčika je obstáť čo najlepšie a vyniknúť. Pre mladý kolektív je to obrovská príležitosť dokázať svoje prednosti a silné stránky,“ prezradil J. Bartek, ktorý si uvedomuje, že čo stačilo včera, nemusí byť dostatočné v zajtrajších súbojoch.

Už letné konfrontácie so silnými českými súpermi naznačia, ako na  tom kolektív je. Je však viac ako isté, že tréner Stanislav Varga to zverencom poriadne „osladí“  a bude vyžadovať od nich ešte väčšiu zodpovednosť za svoje konanie počas stretnutí ako dosiaľ. To v záujme toho, aby sa omladina v Tatrane zviditeľnila a hovorilo sa o nej ako o progresívnom prvku v prvoligových zápoleniach.