Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2016 o 18:23

Štvrtoligista z najmenšej obce spokojný

autor: Marián Škuba
3142x čítanéAjax Pakostov ukončil sezónu na 10. mieste. S "béčkom" na ďalšiu sezónu už nerátajú.

Štvrtoligista z najmenšej obce má už dlhodobo Štefana Tomčáka v pozícii hrajúceho trénera...  

Znamená 10. miesto spokojnosť? Udržali ste si pozíciu po jeseni... - Do sezóny sme šli s cieľom pohybovať sa v strede tabuľky, tak s 10. miestom môžeme byť spokojní. Záver ročníka nám bodovo nevyšiel, stratili sme doma a aj zápas vo Vysokých Tatrách s predposledným mužstvom aktuálnej tabuľky sme mali lepšie zvládnuť. Mať o pár bodíkov navyše, aj v konečnej tabuľke by sme na tom boli lepšie.

 

Ktorá domáca strata v jari mrzí najviac? Raslavice 2:2, Svit 1:2 alebo Šar. Michaľany 0:0? – Najviac ma mrzia stratené body so Šarišskými Michaľanmi, ktoré som považoval po jesennej časti za najväčšieho kandidáta na postup, vzhľadom k sile kádra a hernému prejavu. V odvete sme mohli  tento zápas pri troške šťastia vyhrať, podali sme výborný taktický a kolektívny výkon a škoda, že sme sa gólovo nepresadili resp. že rozhodca nám neuznal regulárny gól. Remíza by bola spravodlivá.

 

Na ihrisku súpera získané štyri body (Fintice 1:1, Kendice 3:1). Kde ešte sa dalo bodovať? – Vo Finticiach sme inkasovali vyrovnávajúci gól z pokutového kopu v nadstavenom čase, čiže dá sa povedať, že dva body sme stratili. Bodovať sme mohli aj v Dlhom Klčove, bolo k tomu blízko, lebo domáci strelili víťazný gól až v nadstavenom čase. V Kendiciach sme boli lepším mužstvom a víťazstvo bolo zaslúžené. Bodovať sa patrilo z hľadiska tabuľkového postavania aj v zápase vo Vysokých Tatrách, ale nedostatočný výkon z našej strany úspech nepriniesol.

 

Strelecky to výrazné zápasy neboli. Iba so Zámutovom 3:1. Bol práve toto najviac vydarený zápas Ajaxu? - V koncovke sa trápime už dlhšie, chýba nám v mužstve klasický hrotový útočník, zakončovateľ. V útoku sa obmieňalo veľa hráčov a najlepšie sa darilo "obrancovi" Jožkovi Fedorkovi, ktorý má dobrý výber miesta v pokutovom území a čuch na góly.

 

Gólovo teda ťahal mužstvo J. Fedorko (11). Koho ešte možno vyzdvihnúť? - Brankár Klamár podával výborné a vyrovnané výkony. Z hráčov by som nerád niekoho vyzdvihoval, skôr by som spomenul vnútornú silu kolektívu, dobrú partiu chlapcov, ktorá sa vie zomknúť a zabojovať o body v majstrovských zápasoch.

 

Využívali sa aj hráčov z B-mužstva? Aká je budúcnosť „béčka“ Ajaxu? – Hráčov z B-mužstva sme veľmi nevyužívali, keďže zápasy sa hrali prakticky v rovnakom čase. Otázka budúcnosti rezervy je skôr na funkcionárov klubu.

 

Kedy začína Ajax letnú prípravu? - Začiatkom júla.