Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 07. 2016 o 11:21

Nováčik s pokorou aj so sebavedomím

autor: Pito
2768x čítanéNováčik druhej najvyššej súťaže z Lipian je už v plnej príprave na nový ročník. Eufóriu z postupu už zahodil za hlavu a sústreďuje sa na náročnejšie boje. Chce byť nachystaný tak, aby obstál po každej stránke. Športovej i spoločenskej. V ústrety náročnej sezóne pristupuje s pokorou, ale i so správnym sebavedomím a vedomý si toho, že len poctivá a tvrdá práca prinesie dostatočné ohodnotenie.

Tím ŠK Odeva odštartoval prípravné obdobie netradične  v nedeľu 26. júna, keď odohral „gulášové“ stretnutie pri príležitosti osláv výročia v Rožkovanoch a na druhý deň sa už spustil aj tréningový proces. Mužstvo zarezáva štyri razy do týždňa v popoludňajších hodinách. Do začiatku zápolení je v pláne poltucet prípravných duelov, z nich dva už tím absolvoval, keď vyhral nad Popradom 2:1 (góly strelili Rokošný a Eliaš) a v Bardejovskej Novej Vsi rovnako 2:1 (Jusko skóroval dva razy). Postupne sa Lipany stretnú ešte so Spišským Podhradím,  Záhradným, s Giraltovcami a generálkou bude vystúpenie v Spišskej Novej Vsi. Koncom júla čaká na nováčika premiéra v II. lige, lenže ešte stále nevie, kto bude prvým súperom vzhľadom na nedoriešený počet účastníkov v skupine Východ (10 alebo 11 celkov).

 „Počet tréningových jednotiek sme oproti tretej lige zvýšili, máme totiž menej času na získanie sily a kondície i doladenie formy. Príprava prebieha v domácich podmienkach, kde máme vytvorené dostatočné zázemie,“ poznamenal tréner Emil Jacko. Prezradil, že z hľadiska klubu je potrebné doriešiť záležitosti infraštruktúry podľa kritérií riadiaceho orgánu. Pokiaľ ide o hráčov, tí si tiež musia privyknúť na náročnejší rytmus a zosúladenie pracovných i športových povinností. „Sú to amatéri a je na nich, aby sa s tým popasovali.“ Pravdaže, v kádri sa udiali niektoré zmeny, ale nie je ich zase tak veľa, aby bola súpiska preoraná. Mužstvo zostalo takmer celé pokope, vypadol akurát dlhodobo zdravotne indisponovaný Štefčák. Chýba aj Hudý.  „S ním sme sa rozlúčili, on sa už v priebehu záverečných treťoligových kôl sám vyradil z kádra...“  Je možné, že po uzavretí súpisky niektorí mladíci, čo pribudli z dorastu, pôjdu na hosťovanie do nižších súťaží, aby si udržali herné tempo.

Novou tvárou je stopér Papp, odchovanec Tatrana Prešov, ktorý pôsobil v Šarišských Michaľanoch a rovnako hrotový hráč Jusko, ktorý prišiel z Bardejovskej Novej Vsi s vizitkou jedného z najlepších zakončovateľov III. ligy. Takže v útoku je to  skvalitnenie šíkov a zvýšenie konkurencie. „Ešte sme skúšali jedného útočníka , ale ten mal mylné predstavy o účinkovaní v našom tíme. Takto máme k dispozícii dvoch hrotových hráčov – Eliaša a Juska a podhrotového borca  Pončáka. Pokiaľ ide o ďalšie posty, potrebujeme  zapracovať do diania končiacich dorastencov. Po zranení sa vrátil Štroncer, ktorý sa už pred časom objavil v akcii medzi dospelými. Akútne je vystuženie fleku pravého obrancu a to sa snažíme vyriešiť chlapcami z vlastnej liahne. Nikto cudzí by  už nemal pribudnúť, hoci niektorí jednotlivci sa ukázali na skúške. Okrem toho je k dispozícii aj Vitovič, staronová tvár, ktorý sa zapojil do diania po dvoch rokoch, lebo mal pracovné povinnosti,“ dodal tréner Lipian Emil Jacko.