Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 07. 2016 o 10:00

Dynamický pohyb v kádri nováčika

autor: Pito
3133x čítanéVíťaznou generálkou s Vranovom zavŕšili prvoligoví futbalisti Tatrana Prešov sériu siedmich prípravných zápasov. Teraz sa už môžu hotovať počas záverečného týždňa na premiéru medzi elitou, ktorú si odkrútia v Ružomberku. Staronovému nováčikovi prichodí finišovať rezkým krokom nielen v dolaďovaní formy, ale aj v doplnení súpisky. Na skladbe kádra sa úporne pracuje a podchvíľou sa vo výcvikovom tábore zelenobielych objavujú nové tváre.

„Mužstvo sa stále formuje, ale to nie je nič obvyklé. Proti Vranovu sme poslali do boja v každom polčase inú jedenástku, aby sme si čo najviac oprobovali jednotlivých adeptov na každý post. Nazdávame sa, že os mužstva je jasná, ale daktoré posty treba ešte dotiahnuť, aby sme poslali v Liptove na ihrisko najlepšiu zostavu. Predpokladám, že do konca týždňa by sme mali dotiahnuť niektoré príchody, ale nevylučujem ani to, že daktoré zmeny by sa mohli udiať v priebehu súťaže,“ poznamenal asistent trénera Ján Karaffa.

Momentálne je isté to, že káder opustil Hruška, ktorý zamieril do Skalice a nové angažmán si hľadajú skúsení borci Cicman a Macko. Zvyšní kmeňoví hráči, ktorým vypršali v júni staré kontrakty, by mali byť dohodnutí na ďalšom angažmáne. Pokiaľ ide o príchody, prekvapením je návrat D. Leška, ktorý bol v minulom ročníku najlepším strelcom a po zime zamieril do prvoligovej Senice. „K nám prišiel na prestup.“ Novým  futbalistom v Tatrane je exPopradčan Kubus, ktorý naposledy účinkoval v poľskom tíme Wisla Plock a v predminulom  druholigovom ročníku  patril medzi najlepších strelcov súťaže v popradských farbách. „Dohodli sme sa na polročnom hosťovaní.“ V ostatných prípravákoch sa mihli aj iné dosiaľ menej známe mená. „Gorelčík, bývalý hráč žilinskej juniorky, bol u nás na týždňovej skúške, ale nezostáva, hľadáme iný typ hráča na tento post.“ Je celkom možné, že sa znovu v tíme objaví legionár Hadžič, ktorý bol v Prešove v jarnej časti, ale po vypršaní víz sa vrátil na Balkán. Pravdaže, tréneri skúšajú aj mladíkov z vlastnej liahne (Haladej, Straka) a otvorené je to s angažovaním Streňa (odchovanec Vranova, ktorý hral v Bardejove či Michalovciach), ktorý je zapojený do prípravy Tatrana už niekoľko dní. „Stále dostávame nejaké tipy na ďalších hráčov, takže niektorých testujeme, či by nám zapasovali do zostavy. Predpokladáme, že do piatka bude káder vyformovaný takmer na sto percent a nebránime sa prílevu potrebných typov. Pravda, pokiaľ dôjde k dohode s hráčom a bude súhlasiť s navrhovanými podmienkami.“  Mimochodom, ani druhý pokus angažovať brankára Lešňovského nevyšiel úspešne a rovnako tak nezostal ani ďalší adept medzi tri žrde – Holec. Do tretice z gólmanov sa ukázal ako nový možný adept aj Penksa.„Uvidíme, ako to dopadne.  Pokiaľ ide o početnosť kádra, približne šestnásť mien by malo byť už istých,“ dodal J. Karaffa, ktorý na margo uplynulého obdobia riekol: „Odohrali sme zápasy s kvalitnými súpermi a tí nás preverili, odhalili boľavejšie miesta, to, kde nás tlačí topánka. Napriek krátkemu času  veríme, že sme dobre nachystaní. Pravdaže, vzhľadom na zúžený priestor nešlo o klasickú prípravu, preto sme sa zamerali viac na hľadanie správnych typov na niektoré posty a dolaďovanie fazóny. A čo hovoríme na žreb v úvode? V tejto súťaži si už vyberať nemôžeme, máme to celkom prijateľné, no každý zápas hlavne na začiatku bude náročný, lebo vstúpime do diania, ktoré je pre mnohých vrátane nás trénerov niečo nové,“ zaujal postoj jeden z prešovských trénerov.