Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 05. 2012 o 16:04

Historický postup Veľkých Revíšť

autor: redakcia
1550x čítanéNa zápas IV. ligy juh do Poproča cestovalo mužstvo Veľkých Revíšť po dlhšom čase kompletné a s jasným cieľom - vybojovať víťazstvo a pri prípadnom zaváhaní V. Folkmara si tak definitívne zabezpečiť postup a splniť cieľ - postup do Majstrovstiev regiónu VsFZ.

Samotný zápas sa niesol v znamení veľkej snahy domácich zvíťaziť a odvrátiť tak hrozbu vypadnutia, resp. záchranárských prác v nasledujúcich kolách. Lenže ani sa nestačili poriadne zorientovať, prišla 5. minúta a Devečkov perfektne strieľaný center najlepší strelec súťaže Lakatoš zvládol a otvoril skóre. Domáci sa dlho nevedeli z tohto úderu spamätať. Hostia hrali kombinačný futbal hodný lídra. V 33. min. agilný Devečka, pri obliehaní brány domácich, bombou z 20 m vymietol roh domácej brány. Hostia tak pri pohodlnom dvojgólovom náskoku dohrávali I. polčas.

Po zmene strán sa domáci pokúšali zvrátiť stav, tlačili sa do pokutového územia, ale ich snahy končili na dobre organizovanej obrane na čele s výborným Sninským a v pohode chytajúcim Ónodym. Pri maximálnej snahe Poproča prišli kontry Veľkých Revíšť, ktoré však ich hráči nedokázali zúžitkovať. Dokonca ani perfektný Chýrik, ktorý v samostatnom nájazde na domáceho brankára nastrelil iba žrď. Enormná snaha domácich predsa len bola korunovaná úspechom, keď zo skrumáže v 87. min. Ónody inkasoval smoliarsky gól. O dve minúty neskôr však Popročania zabudli na zadné dvierka, po pravej strane ušiel rýchly Seman, centrom do pokutového územia našiel Škirdu a ten spečatil víťazstvo lídra.

V zápase veľmi dobrej úrovne a na perfektnom teréne, za korektnej diváckej kulisy si hostia užívali historický postup do Majstrovstiev regiónu VsFZ, lebo ich jediný možný konkurent V. Folkmar prehral v Kr. Chlmci 0:1. Hráči Veľkých Revíšť potvrdili svoje celosezónne suverénne postavenie a aj jasný postup v predstihu už štyri kolá pred koncom. Historický okamih je vyvrcholením 20-ročnej poctivej práce vo futbalovom klube v tejto maličkej dedinke.

OFK Slovan Poproč - TJ FK Veľké Revištia 1:3 (0:2)

Góly: Popovič - Lakatoš, Devečka, Škirda

Zostava V. Revíšť: Ónody - Berezňák, Sninský, Tokár, Uhľár - Seman, Tkáč (65. Škirda), Adam, Devečka (62. Vali) - Lakatoš (89. Mačuga), Chýrik.