Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 05. 2012 o 14:02

Pakostovský Palenčík v Helsinkách

autor: Marián Škuba
1634x čítanéBez trojice hráčov základnej zostavy cestovali do Levoče futbalisti z Pakostova. Dvaja necestovali z rodinných dôvodov, opora zadných radov, Martin Palenčík nabral škandinávsky kurz.

Na vlastnej koži totiž okúsil atmosféru finálového dňa hokejového šampionátu vo fínskych Helsinkách, keď o zlato bojovali slovenskí chlapci. "Do Bratislave sme došli autami, odtiaľ lietadlom do Helsínk. Vo fínskej metropole sme boli o deviatej ráno, trochu sa prešli mestom, navštívili aj nejakú tu krčmičku, všetko žilo hokejom. Super zážitok," mienil obranca FO Ajax Pakostov.

Pamätným pre Martina Palenčíka neostane iba samotné finále Slovákov s Rusmi, ale aj stretnutia so známymi slovenskými športovcami, a neboli to iba hokejisti. "V prípade Martina Škrteľa to bola skôr náhoda, keď sme ho stretli s priateľkou, na Dominika Graňáka som narazil v Hartwall arene, mal chvíľu čas, čo som využil na foto," konštatovala opora zadných pakostovských radov. A čo hovorí na prehre 1:6 v Levoči? "No, dopadli sme neslávne, viacerí zo "základu" sme chýbali. Teraz to treba doma odčiniť, vyhrať, aby bola záchrana v suchu," dodal Martin Palenčík.

IMG 3491

 

IMG 2850