Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 05. 2012 o 06:05

Dobšiná v boji o záchranu vyhrala v Košickej Novej Vsi

autor: Karol Csobadi
1712x čítanéŠtvorica gemerských piatoligistov sa v ostatnom kole predstavila na pôde súperov. Kým Krh. Podhradie, Gemerská Hôrka a Gemerská Poloma vyšli naprázdno, cenné víťazstvo si zaknihovala Dobšiná v Košickej Novej Vsi.

V súboji dvoch mužstiev z dna piatoligovej tabuľky Košicko gemerskej skupiny futbalisti Dobšinej oplatili Košickej Novej Vsi jesennú domácu prehru. I keď v úvodnom meraní síl padlo v Dobšinej šesť gólov, z toho štyri do domácej siete, tentoraz Dobšinčanom na pôde súpera stačil k víťazstvu iba jediný.

Dobšinčania nezachytili úvod a do šance sa dostali domáci, ktorí ale nastrelili iba žrď Breuerovej brány. Po necelej polhodine sa už hralo v réžii hostí prakticky na jednu bránu. I napriek tomu však hostia aktivitu nezúročili a polčas sa skončil bezgólovým skóre. Po prestávke sa hostia ujali vedenia, keď po centrovanej lopte Sanisló z hranice malého vápna hlavou skóroval do vinkla. Následne domáci nevyužili ani hru za podpory vetra a okrem niekoľkých štandardiek vážnejšie bránu Dobšinej neohrozili. Na opačnej strane Martinko zahodil tri vyložené šance, podobne mohol poistiť vedenie Fabián a Gothard, ale skóre sa už nemenilo.

Július Strelka: "Domáci síce začali v úvode behať, ale zdalo sa mi, že postupne kondične odchádzali a hlavne v druhom polčase sme ich už prevýšili po všetkých stránkach. Z našej strany to bol veľmi dobrý zápas a podali sme výborný kolektívny výkon podobne ako v M. Ide. Musím však vyzdvihnúť M. Strelku, ktorý hral v strede veľmi dobre, taktiež M. Martinko a P. Fabián. I keď sme sa odpútali zo samého dna, v nasledujúcom zápase s tretím celkom tabuľky z Geče musím zabojovať o tri body. Nie je totiž jasné,  koľko mužstiev bude nakoniec zostupovať."

Košická Nová Ves - Dobšiná 0:1 (0:0)

Gól: Sanislo. Dobšiná: Breuer - Laurinc, Strelka st., P. Sanisló, Árvay, P. Fabián, M. Strelka, Varga, Martinko, Gothard, J. Barnák, striedali: Turzák, F. Fabián, Ondrejčík.