Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 05. 2012 o 13:53

M. Bálint: Pri penalte som len počúvol Ondra Gdovina

autor: Imrich Makó
1391x čítanéFutbalisti MFK Vranov cestovali v nedeľu na pôdu Ličartoviec, kde má svoj domovský stánok rezerva MFK Košice. Zverenci trénera Jozefa Lehockého nastupovali na stretnutie s jasným cieľom, eliminovať kombinačný potenciál domácich a zároveň využívať priestor na súperovej polovici na rýchle kontry.

Košičania síce potvrdili povesť mužstva, ktorému práca s loptou nie je cudzia, ale zároveň ich neefektívne kombinačné väzby zapadali presne do taktických plánov Vranova. Hoci sa ako prvé ujali vedenia Košice, odpoveď hostí prišla už o tri minúty, keď sa presadil M. Hamuľák. „Hráčov som nabádal, aby zodpovedne bránili a disciplinovane prehusťovali priestor, čo sa nám aj darilo. Hoci domáci mali častejšie loptu na kopačkách, my sme boli priamočiarejší. Po získaní lopty sme okamžite prechádzali do rýchlych protiútokov, len škoda, že už v prvom polčase sa neujali niektoré naše šance, pričom nádejne vyzerali najmä dve strely J. Hatoka, ktoré iba tesne minuli bránu. Dôležité však bolo, že i keď sme inkasovali ako prví, vďaka gólu M. Hamuľáka sme sa rýchlo otriasli,“ hodnotil prvý polčas tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.
V druhom polčase hral Vranov v silnom protivetre, preto J. Lehocký v kabíne zdôrazňoval, aby hráči okamžite vystupovali proti súperovým strelcom a nedovolili im zakončovať zo stredných vzdialeností. Keďže mladí Košičania sa snažili ísť až do „kuchyne“, ich hra proti organizovanému súperovi úspech priniesť nemohla. „Za zlomovú situáciu by som označil pokutový kop, ktorý M. Bálint zneškodnil. Tento moment náš ešte viac nakopol a do konca stretnutia sme boli lepším tímom. Sám M. Hamuľák mohol pridať dva góly navyše, ale v jednom prípade bola proti žrď a potom zázračne zasiahol nohou domáci brankár. V závere sme mali viac šancí, no tretí gól sa nám už pridať nepodarilo. Z Košičanov bolo ku koncu cítiť frustráciu a hoci si vypracovali nejaké možnosti na zakončenie, šťastena stála na našej strane,“ pridal pohľad na druhý polčas J. Lehocký.  
Po domácej prehre s Lokomotívou podal Vranov v Ličartovciach úplne iný výkon. Ofenzívu dirigoval P. Šamo, dvoma gólmi sa opäť zaskvel M. Hamuľák a hostí za víťazstvom nakopol zneškodnenou penaltou brankár M. Bálint. „Ondro Gdovin mi zakričal, aby som ju chytil, tak som ho počúval,“ začal s úsmevom M. Bálint a už vážnejšie dodal: „Strelcov Košíc som prečítaných nemal, lebo sú to všetko mladí chlapci. Väčšina hráčov kope jedenástku do „bližšieho“ rohu, ale teraz som si intuitívne povedal, že to risknem a zmením svoju taktiku. Nakoniec mi to vyšlo, lebo domáci hráč naozaj zakončil krížnou strelou, ktorú som mu vystihol. Navyše, nemieril ani dostatočne presne, ani razantne, preto som loptu nevyrážal, ale chytil ju.“