Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 06. 2012 o 14:49

Trebišovčanky vyhrali Coca-Cola Cup a pocestujú na olympiádu

autor: redakcia
2154x čítanéOd stredy minulého týždňa prebiehali na ihrisku seneckého Národného tréningového centra finálové zápasy družstiev celoslovenskej žiackej futbalovej súťaže Coca-Cola Školský pohár. Vyvrcholil tak už v 6. ročníka pohára. Z celkového počtu 985 tímov zložených zo 14 775 súťažiacich vzišli dvaja absolútni víťazi.

Coca-Cola Školský pohár 2012 je etablovaným futbalovým turnajom, ktorý je určený žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií s výnimkou športových tried a školských športových stredísk so zameraním na futbal. Z roka na rok narastá počet prihlásených družstiev a kým minulé ročníky tvorili zmiešané družstvá, tento rok mali premiéru čisto dievčenské tímy, ktorých sa zapojilo 254! Chlapcov zastúpilo dokonca 731 družstiev zo Slovenska, pričom najväčším počtom súťažiacich sa mohli pochváliť Žilinský, Nitriansky a Trenčiansky kraj.

4„Našim cieľom je podpora aktívneho životného štýlu mládeže, ku ktorému prispieva najmä pravidelný pohyb a vyvážené stravovanie. Popri tom hľadáme futbalové talenty a rozvíjame pozitívne emócie, fair play a sprostredkúvame nevšedné zážitky všetkým súťažiacim. Verným stelesnením tohto nášho posolstva je ambasádor 6. ročníka slovenského Coca-Cola Školského pohára, ktorým je futbalista Tomáš Kóňa,“ uviedla Daniela Paličková, hovorkyňa spoločnosti Coca-Cola. Tomáš Kóňa k súťaži poznamenal: „Som rád, že jestvujú takéto podujatia, ktoré motivujú mladých ľudí k tomu, aby sa šport stal ich prirodzenou súčasťou života. A samozrejme, ako futbalista srdcom aj dušou verím, že z týchto hráčov a hráčok vyrastie veľa úspešných reprezentantov Slovenska.“

Coca-Cola Školský pohár sa koná pod záštitou Ministerstva školstva a v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, ktorého rozhodcovia napomáhajú k objektivite stretnutí. „S radosťou môžem konštatovať, že Coca Cola Školský pohár sa stal už pevnou súčasťou nášho futbalového kalendára. Teší nás, že narastá nielen počet prihlásených tímov a samotných mladých športovcov, ale aj skutočnosť, že čoraz väčší záujem o futbal prejavujú aj dievčatá. Vidíme v tom nemalý potenciál ďalšieho rozvoja futbalu na Slovensku," povedal technický riaditeľ SFZ Ján Greguš.
Na 3. mieste spomedzi chlapčenských družstiev skončili žiaci z Bratislavy zo ZŠ Černyševského, keď porazili Dunajskú Stredu ZŠ Kodálya po nerozhodnom výsledku 0:0 až na strely zo značky pokutového kopu3 1:0. Finále lepšie zvládli tohtoroční víťazi - hráči z Banskej Bystrice 8-ročné gymnázium, keď porazili žiakov z Prešova zo Súkromného športového gymnázia Elba 1:0. Najlepším strelcom sa stal Alex Ivan z Dunajskej Stredy s počtom 7 gólov.

dievcata2.miestoAk si ešte stále myslíte, že dievčatá nevedia hrať futbal, tak tie by vás vyviedli z omylu. Celkovým víťazom dievčenského turnaja sa stali hráčky ZŠ Gorkého ul. Trebišov (v bielych dresoch), na druhom mieste skončili dievčatá zo ZŠ Krpelca Bardejov (v červených dresoch) a tretie skončili žiačky základnej školy zo Štiavnika. Najlepšou strelkyňou sa stala Erika Šikulová, ktorá za celý turnaj strelila až 20 gólov.

Len pre zaujímavosť, všetci účastníci krajského kola turnaja získali originálne tričko UEFA EURO 2012TM. Na finalistov čakali kompletné sady dresov Adidas a športové tašky Adidas. Víťazný tím chlapčenského finále vycestuje na UEFA EURO 2012TM a jeho hráči sa v roli vlajkonosičov zúčastnia na futbalových zápasoc Česko - Rusko (8. júna 2012) a Česko - Poľsko (16. júna 2012). Víťazný dievčenský tím zažije jedinečnú atmosféru Letných olympijských hier v Londýne, pretože Trebišovčanky navštívia finálový zápas ženského futbalového turnaja 9. augusta 2012.