Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 06. 2012 o 11:18

Tipovacia súťaž DUEL – Semifinále

autor: Daniel Dedina
1082x čítané 

 

duelDo konca sezóny 2011/12 Majstrovstiev regiónu VsFZ zostáva odohrať posledné tri kolá. S ostrým finišom súťaže speje k vyvrcholeniu aj naša Tipovacia súťaž DUEL, v ktorej z pôvodných 16 účastníkov zostali v hre už len štyria najúspešnejší, a tí si to v nasledujúcich dvoch kolách rozdajú o celkové umiestnenie. Najprv v dvoch semifinálových meraniach síl a budúci víkend príde na rad veľké finále a súboj o 3.miesto. Pred semifinálovými duelmi sme u všetkých zainteresovaných zástupcov sondovali, okrem tradičného natipovania celej porcie zápasov, aj ich ohlasy na celé toto tipovacie divadlo. Ich odpovede, ako aj všetky ostatné pasáže, na ktoré ste už z predchádzajúcich „tipovačiek“ zvyknutí vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

 

 Vyhodnotenie 27. súťažného kola - Štvrťfinále

Aj štvrťfinále sa nieslo, podobne ako väčšina celej súťaže, v znamení veľkej vyrovnanosti. Rozhodoval jeden, maximálne dva správne uhádnuté zápasy. Veľký Šariš výborne vzdoroval Humennému (pravdepodobne viac, ako by tomu bolo na zelenom koberci), Snine trikrát chýbal k uhádnutiu správneho rezultátu jediný gólik, Opátske uhádlo toľko zápasov ako Humenné, či Giraltovce, ale na postup mu to nestačilo, lebo Haniska potvrdila jarný marš nielen na ihrisku ale aj v našom DUEL-i a Svidník prakticky ani neprehral so Svitom, tu rozhodlo až dodatočné kritérium, a to získaný počet bodov daných tímov v tomto kole. Keďže Svidník prehral v Michalovciach 1:2 a Svit remizoval v Barci 2:2, získaným bodom pomohli Podtatranci svojmu zástupcovi k postupu v našej súťaži. Opäť teda môžeme konštatovať - sláva víťazom, česť porazeným!

vyhodnotenie 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vyhodnotenie 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vyhodnotenie 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vyhodnotenie 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

správny tip

 

nesprávny tip

 

pavuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na 28.kolo:

- Giraltovce sa potrebujú oklepať zo štvorgólového prídelu v Haniske, ale doma je to iné mužstvo, ktoré tu neprehráva, na jar na vlastnom trávniku ešte nestratilo bod a neinkasovalo gól. Sp. Podhradie ale nebude ľahkým sústom, hostia pricestujú povzbudení bodom s lídrom. Zrušia domácim stopercentnú jarnú bilanciu?

- Humenné má tretí postupový mečbal, ale tento vyzerá už veľmi nádejne. Stačí mu k nemu víťazstvo a zakopnutie Hanisky. Splnia domáci prvú polovicu postupového kľúča domácou výhrou nad Bard. N. Vsou, povzbudenou minulotýždňovou kanonádou do siete Krásnej?

- Krásna sa už zo svojej 14. priečky nemôže posunúť a hrozí jej vypadnutie. Potešia futbalisti divákov výhrou nad michalovskou rezervou? Alebo si hostia odvezú z Košíc prvé jarné víťazstvo z ihrísk súperov?

- Svidník doma na jar zatiaľ neboduje, ani neskóruje podľa vlastných predstáv. Prelomí tieto štatistiky proti Barci a preskočí svojho súpera, na ktorého stráca momentálne dva body v tabuľke? Alebo si hostia zaknihujú tretiu remízu v rade?

- Všetko sa zdá byť jasné pod Tatrami, kde Svit hostí odovzdaný Nižný Hrušov a všetky štatistiky hovoria v prospech domácich. Strelia hostia prvý jarný gól na pôde súpera, alebo sa ich hrozivé skóre 0:17 ešte zhorší?

- Regionálne derby sa hrá v Sabinove, kde zavíta Veľký Šariš. Hostia sú už istým vypadávajúcim, v minulom kole prehrali vysoko doma, podarí sa im sťažiť domácim pozíciu? Tí sú na jar zatiaľ úspešnejší vonku, doma vyhrali zo štyroch pokusov len raz.

- Šiestym mužstvom na jar, ktoré sa pokúsi uchmatnúť body Snine na jej ihrisku bude V. Opátske. Zatiaľ neuspel nik, pričom v celej sezóne tu remizovali len dva tímy. Zaradí sa košický celo do zoznamu plejády tímov, alebo rozšíri ten s dvoma celkami, či otvorí nový, zatiaľ nepopísaný?

- Na záver bonbónik. Stropkov hostí Hanisku, oba tímy ešte teoreticky bojujú o postup, vyhrali na jar už sedemkrát a oba ťahajú štvorzápasovú víťaznú šnúru. Je jasné, že jedna séria sa týmto zápasom skončí. Bude sláviť úspech najlepšia obrana jari (spolu s tímom Sniny) alebo najlepší jarný (a aj celkove) útok súťaže?

 

ANKETA

Pred semifinále sme sa nakrátko porozprávali so všetkým štyrmi naďalej pokračujúcimi respondentmi, kde sme sa okrem iného, dozvedeli aj o ich záujme o našu súťaž a ich ambíciach v nej. Predstaviteľom Humenného, Giraltoviec, Hanisky a Svitu sme položili tieto štyri otázky:

 

1. Sledujete internetovú stránku jedenastka.sk a tipovaciu súťaž DUEL? Aký je váš názor na ňu? Ste spokojný s formátom súťaže (prípadne, čo by ste navrhovali zmeniť)?

2. Po úspešnom zvládnutí dvoch tipovacích duelov (osemfinále, štvrťfinále) vás čaká porcia ďalších zápasov, semifinále (28. kolo) a finále, resp. súboj o 3. miesto (29. kolo). Aké sú vaše ambície, na čo si v našej súťaži trúfate?

3. Aké poradie na prvých štyroch priečkach bude po skončení súťaže? Pripomíname semifinálové dvojice: Humenné – Giraltovce a Haniska – Svit

4. Robia vám väčšiu radosť úspechy v našej tipovacej súťaži, alebo futbalisti vášho tímu výsledkami v súťaži Majstrovstiev regiónu VsFZ?

 

Michal Paraska (prezident 1. HFC Humenné): Kvôli pracovnej vyťaženosti a vopred avizovanej zahraničnej pracovnej ceste sme do uzávierky tohto článku nedostali odpovede na tieto otázky (napriek tomu si dovoľujeme oceniť, že si p.Paraska stihol nájsť čas na natipovanie zápasov a tým nebolo ohrozená plynulosť súťaže)


Martin Končár (predseda MFK Slovan Giraltovce):

1. Sem-tam som to sledoval aj predtým, ale pravdupovediac, odkedy som postúpil, tak to sledujem častejšie.

2. Veľmi rád by som postúpil ďalej a vyhral celú súťaž.

3. 1. Giraltovce, 2. Haniska, 3. Humenné, 4. Svit.

4. Samozrejme že mi robia radosť výsledky mužstva v súťaži ,ale teraz ma veľmi teší aj môj postup a chcem ísť ešte ďalej, vyhrať súťaž.


Tomáš Papuga (viceprezident FK Haniska):

1. Z dôvodu pracovnej vyťaženosti stránku veľmi nesledujem.

2. Tak, ako FK Haniska nastupuje na každý zápas s cieľom vyhrať, a to aj s futbalovo väčšími mestami, rovnako aj v tejto súťaži berieme len výhru.

3. 1. Haniska, 2. Humenné, 3. Giraltovce, 4. Svit.

4. Jednoznačne futbalisti, niečo také naša futbalová obec ešte nezažila.

 

Dušan Dinda (predseda FK Svit):

1. Všetko, čo aspoň trochu propaguje futbal v našom regióne, ma teší.

2. Na víťazstvo – ale vôbec to nie je podstatné.

3. 1. Svit, 2. Giraltovce, 3. Humenné, 4. Haniska.

4. Väčšiu radosť mi robia naši hráči, ale je pravda, že v jesennej časti som sa tešil viac.

 

Semifinále č. 1 (3. 6. 2012) tipujú:

Michal Paraska – prezident 1.HFC Humenné

Martin Končár – predseda MFK Slovan Giraltovce

SF 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semifinále č. 2 (3. 6. 2012) tipujú:

Tomáš Papuga – viceprezident FK Haniska

Dušan Dinda – predseda FK Svit

SF 2