Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2012 o 19:20

Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku

autor: Miroslav Jaščur
1447x čítanéHornošarišania si štvorgólovú prehru doma na nulu ani nepamätajú, no na takú, akú utrpeli v 30. kole 3. ligy skupiny Východ, len tak skoro nezabudnú. Aj preto sa očakávané oslavy deväťdesiat rokov futbalu v meste zatiaľ odkladajú na neurčito. O prvenstve v súťaží rozhodne súboj na diaľka s Ružinou. Bardejov hrá ešte s košickým MFK B a doma s rezervou Moldavy nad Bodvou.

 

Lokomotíva využila druhý rohový kop na strelenie vedúceho gólu, keď Kaminský bez problémov z päťky poslal hlavou loptu do siete Molčana. Hostia hrali sústredene v defenzíve, narúšali domáce kombinácie v strede ihriska. Bardejovčanom chýbala istota, sebavedomie a najmä moment prekvapenia vo finálnych činnostiach. Aj keď sa viac hralo na polovici Košíc, štvorica záložníkov sa dostávala do bezradných situácii, ktoré nedokázali vyriešiť. Vysokí, technickí dobre pripravení a rýchlejší hostia sa spoliehali najmä na protiútoky, ktoré, ako sa neskôr ukázalo, postupne rozleptali piliere domáceho mužstva. Hostia odpovedali na Palšovu hlavičku do rúk brankára zvýšenou aktivitou, keď získavali lopty najmä od Semana i L. Zápotoku, tí sa nedokázali presadiť v hre jeden na jedného. Vysoké lopty končili na súperových hlavách. Iskierku nádeje vykresal Vaščák v 44. min., unikol zadákom, no mieril len do žrde a odrazenú loptu Tomko nastrelil do obrancu. Nepomohli striedania i preskupenia hráčov, takticky lepšie pripravený súper sa ľahko dostával do zakončenia. Vyrovnanie mal na kopačkách Andraščík v 60 min., stratou lopty dal šancu hosťom na brejk a Král poslal domácich do kolien. A keď ani po Grohoľovom ojedinelom úniku sa Vaščák nepresadil, hostia predviedli celý svoj kvalitný repertoár. Získali loptu od T. Zápotoku a Chmelo zvýšoval na rozdiel triedy. Desať minút pred koncom brankár Molčan inkasoval štvrtý gól, keď ho lobom z priameho kopu prekvapil Keresteš a tribúna zostala poloprázdna.

Asistent trénera Bardejova Jozef Kukulský po stretntí netajil sklamanie: „Nielen ja, ale ani nikto z hráčov i divákov, ktorých prišlo neúrekom, nečakali takýto priebeh i výsledok. Chcem sa za to fanúšikom ospravedlniť. Mali sme mať navrch a potvrdiť postup a my zbabreme zápas. Lokomotíva ukázala futbalovú kvalitu, srdce, hráčom vyšlo všetko na čo siahli a zaslúžene vyhrali. Nezvaľoval by som to na dvoch, troch hráčov, či stredovú formáciu. Góly čakáme nielen od Vaščáka, ale aj Cuprišina i Tomka, ktorí sa pohybujú na hrote. Keby sme vyrovnali či znížili, možno by to pomohlo. No neboli sme aktívni, trápili sme sa. Postup máme vo svojich rukách. Je na nás, aby sme zo šiestich bodov uhrali štyri a udržali 1. miesto.”

Takýto výsledok nečakal ani tréner Lokomotívy Košice Jaroslav Galko, no zámer im vyšiel: "Aj keď domáci mali zo začiatku viac z hry, no my sme si verili najmä v strede ihriska. Paulovčák si mal viac všímať Semana a splnil to do bodky. Chmelo, Pavlovčák i Ondira ovládli tento priestor a to rozhodlo. Dobre sme zakombinovali a pomohol aj gól zo štandardnej situácie. Naši v defenzíve Kaminský, Grűnvaldský i Chmelo majú svoju kvalitu najmä pri štandardkách. Už v úvode som videl, že Seman s L. Zápotokom nie sú vo svojej koži. S Vaščákom sú to kľúčoví hráči a vo finálnej fáze zlyhali, aj keď mali šancu na vyrovnanie. Tomko sa neskôr presťahoval do defenzívy a Cuprišin sa poriadne nestretol s loptou. Bardejov si touto prehrou poriadne skomplikoval situáciu na čele tabuľky, lebo najbližšie hrá v Košiciach.”

 

Bardejov – Lok. Košice 0:4 (0:1)

Góly: 9. Kaminský, 69. Král, 77. Chmelo, 80. Keresteš. ŽK: Tomko, L. Zápotoka, Palša – Ondira, Tkáč. Pred 1360 divákmi rozhodoval J. Straka. PARTIZÁN: Molčan – Hanuščák, Baka, Palša, Streňo – Andraščík (70. Záhradník), Seman (60. T. Zápotoka), L. Zápotoka (46. Cuprišin), Grohoľ – Tomko, Vaščák. FC LOKOMOTÍVA: Giertl – Gere, Kaminský, Grűnvaldský, Keresteš – Chmelo(78. Horňák), Szöllös, Ondira, Paulovčák – Tkáč (60. Král), Biľ (66. Hloušek).

Juraj Ščerbík 

Foto: Miroslav Jaščur, JMCMEDIA

Galéria
Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku
Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku Lokomotíva nadelila Bardejovu štvorku