04. 06. 2012 o 11:41

Šarišské derby rozhodol Dlugoš

autor: Daniel Dedina
1348x čítané

IMG 7433Pri pohľade do rozpisu najvyššej regionálnej súťaže – Majstrovstiev regiónu VsFZ, rovnako tak pri sledovaní tabuľky sa dlho zdalo, že regionálne derby Sabinova a Veľkého Šariša, dvoch miest vzdialených od seba len tucet kilometrov, bude mať punc maximálnej dôležitosti, keďže obe mužstvá sa snažili predovšetkým o ratovanie miestenky v tejto súťaži pre budúcu sezónu. Nakoniec bolo všetko inak, už pred týmto kolom bolo všetko jasné, Sabinov po osemzápasovej šnúre bez prehry bol už definitívne zachránený, naopak jedna-jediná jarná výhra prikovala pivovarníkov na predposlednú, a tým pádom aj zostupovú 15. priečku. Napriek tomu si kulisa, ktorá sa zišla na tomto stretnutí sľubovala rušný, útočný futbal, keďže obe mužstvá mohli odhodiť psychické zábrany. Bohužiaľ, v zápase sa vyskytlo až príliš veľa hluchých miest, absentovala kvalita na oboch stranách, šancí bolo pramálo, a keďže domáci jednu ponúknutú príležitosť napokon využili, radovali sa z utrápeného víťazstva. Vďaka nemu poskočili už na 9. priečku so ziskom 40 bodov, Veľký Šariš už napevno zostane na 15. pozícii, nateraz so ziskom 16 bodov.

Majstrovstvá regiónu VsFZ – 28.kolo

Sabinov – Veľký Šariš 1:0 (1:0)

Hneď v úvode prišla vyložená šanca hostí, ale Pekár po šikovnom vysunutí mieril len do brankára a odrazenú loptu poslal Fedor nad bránu. Domáci odpovedali strelou Verešpeja a v 8. min Molčan priamo z rohu takmer prekvapil brankára Čoreja. To bolo na dlhé minúty všetko, divákov z letargie prebrala až strela Popovca z veľkej vzdialenosti o štvrťhodinu neskôr, jeho vyrazenú strelu sa ešte pokúšal dopraviť do siete P. Kolpák, ale  zblokovaná strela nezapadla do pravého kúta brány. V 26. min. prišiel jeden z mála pekných okamihov, Molčan z ľavej strany výborne odcentroval na zadnú žrď, presne na hlavu J. Dlugoša a pre domáceho kapitána už nebol problém doklepnúť loptu do siete – 1:0. Domáci po góle ožili, šťastie opäť skúšal Popovec, ale prvú strelu mu zblokovala obrana súpera a odrazenú poslal do náruče ležiaceho Čoreja. V 31. min J. Dlugoš hľadal v 16-ke prihrávkou P. Kolpáka, pivovarníci v poslednej chvíli odvrátili nebezpečenstvo odkopnutím lopty na rohový kop. Aktívnu desaťminútovku domácich zakončil Popovec, ktorý šikovným centrom za obranu vyzval P. Kolpáka, tomu chýbal asi meter, aby sa dostal k lopte. V záverečnej minúte prvého polčasu sa dostali do prečíslenia hostia, Olejár vzal zodpovednosť na svoje plecia, ale prestrelil bránu.

Na začiatku druhého polčasu sa do náznaku šance opäť dostali domáci, v 54. min po ďalšom Molčanovom centri odkopol Pendrák pred, už na dorážku chystajúcim sa, Radačovským. Po tomto momente hra upadla do podpriemeru, takmer 20 minút sa na ihrisku prakticky nič nedialo, diváci si miestami právom zašomrali. Hra nemala tempo, nepresností pribúdali. V 71. min. Z letargie všetkých prebral až Verešpej, ale ani jeho polostrela – polocenter v 71. min si cestu do siete nenašiel, za Čoreja pred bránkovou čiarou zaskočili spoluhráči z poľa. O tri minúty nato sa z uhla na hosťujúceho brankára rútil Molčan, ten skúsil prekvapujúcu strelu, ale lopta skončila, aj s prispením ochrancu svätyne hostí, na bočnej sieti. V 87. min mali obrovskú šancu pivovarníci, ale Štofko po spätnej prihrávke z pravej strany pokutového územia vo veľkej šanci poslal len slabú strelu do rukavíc brankára Bartoša. V závere sa snažili hostia vyrovnať, ale bola to neplodná snaha, a keďže domácim sa zo záverečných možností nepodarilo zvýšiť skóre, výsledok už ostal do záverečného hvizdu rozhodkyne Kováčovej nezmenený.

Gól: 26. J. Dlugoš

ŽK: J. Dlugoš – Pekár, Olejár, rozhodovali: Kováčová – Bucko, Zubka, 200 divákov. MFK Slovan: Bartoš – Verešpej, D.Novotný, Popovec – P. Kolpák (89. Želinský), J. Dlugoš, Bašista, Sochovič, Ľ. Kolpák – Radačovský (65. Čekan), Molčan (88. Tomaško). FC Pivovar Šariš: Čorej – Sedlák, Pendrák, Chovan, Adam – B. Dlugoš (66. Šmalec), Štofko, Jačišin, Fedor (75. Scepaník), Olejár (76. Bujňák) - Pekár.

Hlasy trénerov:

Pavol Šaršala (Sabinov): "Pod dojmom našej už istej záchrany a postavenia súpera v tabuľke sme očakávali obdobný zápas, herne sme toho veľa neukázali. Bolo to skôr bojovné stretnutie, pozitíva z neho sú víťazstvo, tri body do tabuľky a pokračovanie našej šnúry bez prehry. S hrou nie som spokojný, prispôsobili sme sa súperovi. Čakajú nás ešte dvaja kvalitní súperi, pričom so silou súpera rastie aj náš výkon. Vo zvyšných zápasoch chceme bodovať."

Marián Prusák (Veľký Šariš): "Obe mužstvá už v tejto časti sezóny nie sú pod tlakom, napriek tomu som trocha sklamaný úrovňou stretnutia, čakal som lepší futbal. Dnes nám chýbala presnosť, priamočiarosť, rýchlosť. V iných zápasoch vonku to bolo lepšie, dnes sme si vytvorili možno jednu-dve šance a to je málo. Máme viacero mladých hráčov, ktorých psychika je častými prehrami nahlodaná, potrebujú ešte získavať skúsenosti. Uvidíme, ako sa to ďalej vyvrbí s futbalovou budúcnosťou vo Veľkom Šariši."