Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 06. 2012 o 15:54

Musela zasahovať záchranka

autor: Ladislav Kaplár
2201x čítanéPrebiehala 44. minúta štvrtoligového zápasu medzi domácim MFK Veľké Kapušany a hosťujúcim ŠK Strážske, keď sa pred veľkým vápnom hostí za pomoci spoluhráča položil na zem hosťujúci kapitán Tomáš Hirjak. Všetci hráči pribehli na pomoc svojmu kolegovi a snažili sa mu pomôcť.

V blízkosti bola aj záchranná služba, ktorá podala hráčovi prvú pomoc a odviezla ho do nemocnice do Veľkých Kapušian a následne previezli futbalistu do Michaloviec. Po nepríjemnom incidente sme sa informovali priamo u zraneného hráča o jeho aktuálnom stave. "Od 30. minúty zápasu som mal bolesti hlavy, občas sa mi zatočila hlava, najmä pri hlavičkovaní. Na inkriminovaný moment si pamätám toľko, že sa mi zatočilo v hlave a ja som sa predklonil. Vnímať som začal ako mi niekto pchal prsty do úst, aby mi vybrali jazyk. Vo Veľkých Kapušanoch som dostal infúziu, bol mi zmeraný tlak, následne ma previezli do Michaloviec, kde som mal ešte teploty a dostal som ďalšiu dávku infúzie. Poďla vyjadrenia lekára som bol vyčerpaný a dehydrovaný, preto nastali tieto nepríjemné komplikácie. Tento moment vystrašil nielen samotného hráča ale všetkých prítomných na futbalovom štadióne. Našťastie sa hosťujúcemu hráčovi nič vážnejšie nestalo a ako správny kapitán nechce chýbať vo víkendovom zápase proti V. Folkmaru: "Lekár mi síce odporúčil pauzu na týždeň, ale určite by som chcel nastúpiť na domácej pôde proti silnému Folkmaru. dodal na záver kapitán ŠK Strážske.

vkstr035