Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 06. 2012 o 07:26

Postupová humenská bodka

autor: Marián Škuba
1221x čítané1.HFCjesen2011-12Nedeľňajšia matematika v súťaži majstrovstiev regiónu Východ bola postavená jasne. Ak 1. HFC Humenné doma zdolá nováčika z Bardejovskej Novej Vsi a Haniska v Stropkove nevyhrá, o postupujúcom je rozhodnuté. Stalo sa, 1. HFC Humenné postúpil do III. ligy východ.

 Na šance to bol výborný humenský vstup do zápasu. V 3. min. našiel Jurov spätne Pa. Šuľáka, ktorý z 8 m s tečom zakončil vedľa, v 6. min. Jurov vysunul Karnaja, ten sám z uhla postupoval na Kačmára, ale napálil iba jeho nohy. Hostia dali o sebe vedieť nepríjemným strieľaným centrom Kiseľa, no Juščík (nahradil zraneného Bálinta) končekmi prstov vyškriabal loptu na roh. Po centri Ljubarskeho ukázal reflex Kačmár, pričom v ďalšej akcii kryl aj jeho strelu. V 22. min. mal Karnaj opäť brejk (po uličke Dyska), ale trafil iba Kačmárove nohy. V 36. min. priamy kop Hreška tečovaný v múre tesne minul žrď, v 41. min. bombu Ljubarskeho z priameho kopu do šibenice Kačmár zázračne vytlačil. V 45. min. však hrajúci tréner 1. HFC ratoval, lebo Macečko sa zbavil kľučkou Juščíka a z uhla strieľal po bránkovej čiare.

Druhý polčas sa začal pasom Hreška na Karnaja, ktorý skáčucu loptu "skrotil" a našiel miesto medzi nohami Kačmára - 1:0. Hneď v 48. min. po rohu hlavičkoval Paraska, lopta vypadla brankárovi z rúk a skončila na žrdi, po ďalšom rohu hlavičkoval Legdan priamo na gólmana. V 60. min. putovala lopta po osi Pa. Šuľák - Jurov - S. Karnaj s tečom tesne vedľa, v 63. min. Pa. Šuľák nabil tutovku pre Legdana, no ten z 10 m zle trafil loptu. V 68. min. napriahol z priameho kopu Ljubarskij, trafil iba obrancu, ale jeho druhý pokus z hranice šestnástky už napol sieť. V 72. min. pas Legdana napálil Jurov halfvolejom tesne nad. Náskok 1. HFC upokojil, zbytočná chyba defenzívy v 89. min. však poskytla brejk Macečkovi, ktorý na dvakrát Juščíka prekonal.

Russlan Ljubarskij: "Teší ma to snáď ešte viac z pozície hráča, som stále na trávniku, mladým chlapcom sa snažím pomôcť. Ako trénera ma teší naplnenie predsezónneho cieľa. Je treba poďakovať všetkým chlapcom, realizačnému tímu, konateľovi klubu Michalovi Paraskovi, ktorý pred sezónou futbal v Humennom prevzal a zachránil ho."

 

Humenné - Bard. Nová Ves 2:1 (0:0)


Góly: 46. S. Karnaj, 68. Ljubarskij - 89. Macečko. Pred 250 divákmi rozhodoval Kohl, ŽK: Peter Šuľák, Pavol Šuľák - Liček.

1. HFC: Juščík - Peter Šuľák (66. Demčák), Bezeg, M. Paraska, D. Dysko - Jurov, Hreško, Ljubarskij, Legdan (77. Koromház) - Pavol Šuľák (85. Kirvej), S. Karnaj. Tréner: Russlan Ljubarskij.

ŠK Milénium: M. Kačmár - Drozda, M. Stachura, Jaš, Liček - Knap (66. Pribitný), Pavúk, Solanič (78. Murcko), L. Stachura, Kiseľ (69. M. Šoltýs) - Macečko. Tréner: František Šott.