Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 06. 2012 o 07:53

Marušák sa v bránke nudil

autor: riso
1137x čítanéf-Svit-NHrusov009aFutbaloví brankári odchytajú vo svojej kariére rôzne zápasy. Sú medzi nimi aj také, v ktorých takmer celých 90 minút iba odstoja medzi tromi žrďami.Niečo podobné zažil naposledy gólman FK Svit Richard Marušák v stretnutí s Nižným Hrušovom (6:0). „Bol to dnes iba taký oddych. Sem-tam ale treba mať aj pokoj,“ s úsmevom povedal Marušák. Zároveň však naznačil, že v takýchto stretnutiach nie je vôbec jednoduché udržiavať si koncentráciu. „Niekedy je to ťažké, lebo, keď 90 minút iba stojíte v bránke a potom na konci príde nejaká šanca, je problém. V tomto zápase ale nebolo nič, takže je to v poriadku. Mužstvo Nižného Hrušova tu prišlo celkom odovzdané a bolo jasné, že to bude iba o výške skóre. Pre nás to bol taký tréningový zápas. Hosťom išlo o to, aby inkasovali čo najmenej gólov. My sme ich mohli dať i viac, ale aj tých šesť potešilo,“ naznačil Marušák.

Do konca súťaže ostávajú posledné dve kolá. Svitu patrí v tabuľke momentálne tretia priečka, iba o skóre za druhou Haniskou. Najbližšie sa Podtatranci predstavia vo Veľkom Šariši. „Chceli by sme skončiť na druhom mieste. Potrebujeme ale vyhrať oba zápasy a čakať, že Haniska ešte niekde zaváha,“ dodal Marušák.