Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 06. 2012 o 09:47

Finále tipovacej súťaže DUEL + súboj o 3. miesto

autor: Daniel Dedina
1065x čítanéduel

A je to tu! Ideme do finále! Predposledné kolo Majstrovstiev regiónu VsFZ je predo dvermi a to je neklamný znak toho, tak ako sme uviedli už v rozpise súťaže pred jej začiatkom, že práve toto kolo bude veľkým finále tipovacej súťaže DUEL. Víťazi oboch minulotýždňových duelov si to rozdajú o celkové prvenstvo. Čerešničkou k tomu bude tzv. malé finále, v podobe súboja o 3. miesto, teda dvoch zástupcov, ktorí ostali tesne pred bránami hlavného duelu sezóny. Napriek tomu, že v tejto súťaži ide najmä o zábavu, a akési spestrenie zápolení najvyššej regionálnej súťaže, predpokladáme, že všetkým zainteresovaným už v tejto fáze ide aj o celkové čo najlepšie umiestnenie, keďže u všetkých prevláda pravý športový duch. Kto bude celkovým víťazom súťaže? Kto jej korunným princom? Komu zostane náplasť víťazstva a pocit zadosťučinenia aspoň v súboji o bronz a komu prischne nepopulárna štvrtá priečka? Všetko sa dozvieme už tento víkend! Prajeme príjemný športovo-tipovací zážitok!

 Vyhodnotenie 28. súťažného kola - Semifinále

Poďme pekne poporiadku. V prvom súboji o postup do finále sa stretli súperi „cez Domašu“ a úspešnejší boli v zápise vedení hostia. Humenné verilo v tomto kole výlučne domácim, realita na ihrisku bola iná, a aj keď hostia v tomto kole nebodovali ani raz naplno, zrodili sa až štyri nerozhodné výsledky. Všetky štyri jednotky uhádli obaja správne, Giraltovce k tomu pridali aj jednu správnu „iksku“ a preto idú do finále! Druhé semifinále a najmä družstvo Svitu je v našej súťaži špecifické. Už druhýkrát po sebe postúpilo až vďaka dodatočnému kritériu (súboj sa skončil 5:5), a to vďaka väčšiemu získanému počtu bodov mužstiev zainteresovaných tipérov v danom kole. Treba objektívne dodať, že v tomto mala Haniska značnú nevýhodu, keďže hrala na pôde Stropkova, kým Svit hostil N. Hrušov, ale to sme, samozrejme, dopredu pri stanovení pravidiel nemohli vedieť, pokojne to mohlo vypáliť aj opačne. Po týchto súbojoch bolo jasné, že nás čaká finále Giraltovce – Svit a súboj o 3. miesto Humenné – Haniska.

 

vyhodnotenie 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vyhodnotenie 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

správny tip

 

nesprávny tip

 

pavuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na 29. kolo:

- Stropkov po Haniske privíta doma Giraltovce, ktoré v minulom kole stratili domácu nepriestrelnosť a prvý raz doma na jar zakopli. Napravia si chuť na ihrisku súpera, alebo domáci ešte zabojujú o 2. priečku, na ktorú strácajú len dva body?

- Dobrý futbal sľubuje zápas Haniska – Snina, dvoch najlepších tímov v jarnej tabuľke. Domáci sú jedným zo štyroch tímov, ktorí doma ešte v celej súťaži neprehrali ani raz, pripravia im hostia prvú prehru alebo bude pokračovať domáca 100-percentná jarná bilancia?

- Spolu s Haniskou ťahá 9-zápasovú šnúru bez prehry aj tím Sabinova, ktorý počas nej štyrikrát vyhral a päťkrát remizoval. Zastaví rozbehnutých Šarišanov Vyšné Opátske, povzbudené bodom z horúcej sninskej pôdy?

- Absolútne rozdielne pocity panujú v táboroch Veľkého Šariša a Svitu. Domáci v posledných piatich zápasoch nebodovali, naopak hostia, po prvom jarnom bode vonku, nedali doma šancu Nižnému Hrušovu. Potvrdia pohodu aj pod Šarišským hradom?

- Veľa gólov na jar nedáva Svidník, v jedenástich zápasoch skóroval jedenasťkrát. Bude mu jeden gól stačiť na tri body aj na trávniku v Nižnom Hrušove, alebo sa hostia presadia viackrát? Alebo sa zrodí prekvapenie?

- V ďalšom košickom derby Barca hostí Krásnu. V tomto zápase je favorit jasný, Barca síce klesla už na 12. priečku, ale doma na jar ešte neprehrala, zatiaľ čo Krásna ešte v tejto fáze súťaže vonku nebodovala. V derby sa občas zrodí prekvapenie, podarí sa to hosťom v tomto prípade?

- Ďalšie derby sa hrá na Zemplíne. Humenné cestuje, už s vavrínom postupujúceho tímu, do Michaloviec. Rivalita medzi tímami je veľká, domáci hosťom nič nedarujú a doma zvyčajne neprehrávajú. Pridajú hostia do zbierky piatu jarnú remízu v siedmom meraní síl?

- V extrémne vyrovnanej tabuľke delí tímy Bardejovskej Novej Vsi a Sp. Podhradia len jeden bod a obaja ešte môžu reálne pomýšľať na 8.miesto. Kto sa mu viac priblíži vo vzájomnom meraní síl na Hornom Šariši?

 

Zápas o 3. miesto (10. 6. 2012) tipujú:

Michal Paraska – prezident 1. HFC Humenné

Tomáš Papuga – viceprezident FK Haniska

o 3.miesto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finále (10. 6. 2012) tipujú:

Martin Končár – predseda MFK Slovan Giraltovce

Dušan Dinda – predseda FK Svit

finále