09. 06. 2012 o 18:22

Rožňavskí prvoligoví žiaci zavŕšili sezónu víťazstvom

autor: Karol Csobadi
1534x čítané

V poslednom kole tohtoročnej futbalovej sezóny I. ligy žiakov hostili prvoligisti SP MFK Rožňava súpera z Humenného. V jesennej časti starší žiaci na pôde hostí podľahli najtesnejším rozdielom 0:1. Humenčania doposiaľ na pôde súperov nazbierali iba štyri body, a tak mohli domáci, ktorí pred týždňom uhrali cenný bod v Michalovciach dobrý výkon potvrdiť a víťazstvom zavŕšiť sezónu. Po bezgólovom polčase sa im to aj podarilo , keď zvíťazili rozdielom triedy i keď druhý gól padol z nariadeného pokutového kopu.

STARŠÍ ŽIACI:

Rožňava - Humenné 3:0 (0:0)

Góly: Tomašík 2 (1 z 11 m), Repel.

Rožňava: Rákai - Kardoš, Seman, Hajduk, Tomašík, Leskovjanský, Repel, Zatroch, Köteleš, Mihlalík, Gelda, striedali: Revúcky, Čatloš, Gyürek.

Andrej Čirák, tréner HFC Humenné: "Prakticky sme už boli štyri kolá pred koncom súťaže zachránení. Dnes ma chlapci veľmi sklamali a je vidieť, že je koniec sezóny. Niektorí akoby už boli na futbalových prázdninách. Po bezgólovom polčase sme v priebehu niekoľkých minút vyrobili dve fatálne chyby, za ktoré nás domáci trestali gólmi a v závere ešte prikrášlili víťazstvo."

Dušan Pollák, šéftréner mládeže Rožňava: "V poslednom kole sme chceli zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo vďaka zlepšenému výkonu po bezgólovom polčase. Hráči zrýchlili pohyb a myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. O našom osude, či budeme pokračovať v prvoligovej súťaži sa rozhodne do 14. 6. 2012. Chlapcom , ktorí počas sezóny hrali, patrí moja vďaka. Sezóna bola ťažká, nakoľko nás trápili choroby a zranenie. Na väčšinu zápasom sme tak nastupovali bez piatich-šiestich hráčov zo základnej zostavy. Myslím si, že tie posledné dva zápasy, keď sme remizovali v Michalovciach a dnešné víťazstvo boli takým zadosťučinením a akou-takou náplasťou za predošlé nezdary."